Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

REPORTÁŽE

 • Pohľad z dosky
  Pohľad z dosky

  Keď sa stane nešťastie v horách, veľa ľudí ho komentuje slovami: „Načo tam liezol, to sa mne nemôže stať...“ Snoubordista DANIEL KARPIŠ tvrdí, že vždy keď prekračuje prah veľhôr, myslí na to, že príroda vie byť krutá k neskúseným, namysleným a nedôsledným.

 • Lúčenie s parlamentom
  Lúčenie s parlamentom

  V uplynulých štyroch rokoch pripomínal slovenský parlament viac cirkus než seriózny zákonodarný zbor. Teraz sa zišiel poslednýkrát, aby viacerí jeho aktéri znechuteným divákom naposledy ukázali dlhý nos a dobre zabezpečení ešte aj zamávali na rozlúčku.

 • Serafínovo
  Serafínovo

  „Primátorka OSTRIHOŇOVÁ dokázala neskutočné. Spojila všetkých poslancov bez rozdielu politickej príslušnosti. Ale proti sebe,“ tvrdia poslanci mestského zastupiteľstva v Zlatých Moravciach. „Gestikuluje ako gestapáčka, je to uzurpátorka moci, ktorá sa neštíti ničoho a nikoho,“ upresňuje poslanec Milan Galaba.

 • Bicyklový kšeft
  Bicyklový kšeft

  Ročne prejde po Košiciach dvadsaťtisíc kilometrov, čo je polovica dĺžky rovníka. „Tankujem lacno – kofolu,“ smeje sa kuriér na bicykli JOZEF KOŽÁR (34). Už dva roky roznáša po meste zásielky.

 • Krvavé divadlo
  Krvavé divadlo

  Krvavú drámu priamo pred naším objektívom predviedla vlčia svorka v Bielovodskej doline v Belianskych Tatrách. Vlci si na brehu zamrznutej bystriny Biela voda počíhali na osamelú jelenicu.

 • Futbal a sex
  Futbal a sex

  Majstrovstvá sveta vo futbale začnú v Nemecku až o tri mesiace. No už dnes bijú ženské organizácie, cirkev a aj niektorí politici na poplach. Bude to vraj Sodoma a Gomora.

 • Zázrak na kláte?
  Zázrak na kláte?

  Robotníci z píly v Medzilaborciach pred niekoľkými dňami objavili na kuse dreva obraz PANNY MÁRIE. Pri pílení sa vraj objavila fialová žiara. Niečo podobné zažil v novembri aj chlapec v rumunskej dedine Ciocani.

 • Lákavé zlato
  Lákavé zlato

  Dvestopäťdesiat metrov hlboký kráter neďaleko mesta, neustály hluk, prach, otrasy a jedovatý kyanid „za humnami“. Zatiaľ len predstava, pri ktorej obyvateľom KREMNICE naskakujú zimomriavky.

 • AKO sa TO vyrába: Pikantná horčica
  AKO sa TO vyrába: Pikantná horčica

  Na to, koľko úžasných chutí dokáže vyvolať sama či v kombinácii s inými jedlami na jazyku, je samotná jej výroba na prvý pohľad až priveľmi jednoduchá. Má však aj svoje tajomstvá a zaujímavú históriu.

 • Whisky a komunisti
  Whisky a komunisti

  LAOS je jedna z najchudobnejších krajín juhovýchodnej Ázie. Do roku 1977 bola monarchiou, no potom sa moci chopili komunisti. Na rozdiel od iných totalitných „nevercov“ tolerujú budhizmus.

 • AKO sa TO vyrába: Sladký puding
  AKO sa TO vyrába: Sladký puding

  Verili by ste, že aj receptúry na výrobu pudingov podliehajú vysokému stupňu utajenia? Vo firme Dr. Oetker kompletné recepty pozná len zopár ľudí. Presvedčili sme sa o tom vo výrobni v Boleráze.

 • V noci nezmrznú
  V noci nezmrznú

  Niekoľko bezdomovcov už počas tohtoročnej zimy vraj zomrelo priamo v bratislavských uliciach na následky podchladenia. Hoci ortuť teplomera klesá čoraz nižšie, ďalší by už túto hrozivú štatistiku nemuseli rozšíriť.

 • Prežiť 48 hodín na ulici sme skúsili Kaník, Cinkota i ja
  Prežiť 48 hodín na ulici sme skúsili Kaník, Cinkota i ja

  Nechcel by som byť naozajstným bezdomovcom. Zabíja najmä samota a bezútešnosť. Ani pohľady okoloidúcich nie sú najprívetivejšie.

 • AKO sa TO vyrába: Voňavé mydlo
  AKO sa TO vyrába: Voňavé mydlo

  Ľudstvo pozná mydlo už niekoľko storočí a približne tak dlho žije jeho časť v omyle, že sa vyrába z kostí. Nuž, nie je to čistá pravda.

© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×