Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
19 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
coffeemanjunior
24.2.2016 13:42 | |
+2 -0
Reagovať
Milý pani, milé dámy Môj dobrý priateľ pán Augustín chcel poukázať na to že na Slovensku je kávová kultúra cca o 20 rokov pozadu a tým myslel pitie tej našej tzv. "Tureckej kávy". Pán Augustín je jeden Z najväčších znalcov kávy na Slovensku a vie čo znamená práva Turecka káva pripravovaná v džezve. Ďalej chcel poukázať na to že ak sme v kaviarni alebo coffee shope a nepovieme či už chceme alebo nechceme mlieko ku káve tak povinnosť čašníka alebo baristu je priniesť mlieko ku káve.
KAVICKAR1
26.4.2017 22:35 | |
+0 -0
No tak sorry ale tu už musim aj ja niečo napisať. Pán Profesor je v prvom rade znalec kávy po teoretickej stranke to má určite dobre naštuduvané, ved o tom aj prednášal dlhé roky....ale, je tam ALE....kde vo svete sa automaticky nosi mlieko? Slovensko? česko, nemecko?....To je to iste ako ked naši chcú v kaviarni picolo....Úcta k panovi profesorovi ale je pre mna iba teoretik.
zuzana.zuzka
23.2.2016 14:39 | |
+5 -0
Reagovať
Asi 1 rok sa snažím preorientovať z kávy na čaj - samozrejme sa mi to nepodarilo. Vďaka tomuto skvělému článku už nemám k tomuto kroku žiadny dôvod. Nech žije káva! :-)
lisa22
21.2.2016 17:46 | |
+13 -0
Reagovať
skvelý článok
trololoo
21.2.2016 17:41 | |
+0 -0
Reagovať
kava nie ***hvieco... presne kvoli tomu adrenalinu... kontinalny stres na organizmus je zaklad vacsiny "civilizacnych" zdravotnych problemov... ...jedneho dna ju snad prestanem pit :D
covole
21.2.2016 17:02 | |
+2 -0
Reagovať
Dobrý článok. Ale sú na zasmiatie tie každodenné výrazy ked ich novinár použije pri písaní. Musel som sa zasmiať na výroku o zelenej káve. Ochutnala som ju a chutila ako pomyje. Že by autorka ochtnávala aj pomyje. Aby vedela porovnávať?
WannabeeP
21.2.2016 16:39 | |
+1 -0
Reagovať
Kanada je veľká a pekná krajina, ale o kultúre pitia kávy nevedia nič.
prvaprihlasena
21.2.2016 16:31 | |
+6 -8
Reagovať
no nie som si celkom ista,ci je pan naozaj znalcom kavy,pretoze pravy turek sa nezalieva ale vari....
sokolik.d
21.2.2016 17:18 | |
+5 -3
...presne a nechá sa povariť dokonca 3 x v špeciálnej nádobe (džezve)a prvá pena z kávy sa lyžičkou zoberie a dá sa do šálky najvzácnejšiemu hosťovi.Tiež v článku nie je žiadna zmienka o mletí zrnkovej kávy...
Elrohir8
21.2.2016 18:21 | |
+17 -0
Ale ona sa pytala na nasho slovenskeho "turka" teda na zalievanu kavu.. alebo mas pocit, ze na slovensku je prava turecka kava "klasicka"?
KAVICKAR1
26.4.2017 22:31 | |
+0 -0
Je znalcom teoretikom, videl som ho veľakrát ale nikdy som ho nevidel ako by pripravoval kavu.
cicolably
21.2.2016 15:39 | |
+5 -12
Reagovať
a ked si mlieko nedávam ,to už nie je káva, vyliať ho na zem a pomodiliť sa k mekke ???
covole
21.2.2016 17:03 | |
+0 -0
Z mliekom to je biela káva :-) Bežne sme ju kedysi poli na raňajky.
mppm1
24.2.2016 14:05 | |
+1 -0
podľa mňa pravá káva sa pije bez mlieka a cukru.iba to je pravý nápoj vyextrahovaný z kávových zŕn. neviem či niekto považuje za pravé pivo radler, alebo za pravé víno víno s kolou. Alebo čaj- pravý čaj je bez všetkého. Iba tak vychutnáte vôňu aj chuť čaju. Všetko ostatné čo sa doň dáva oslabuje jeho chuť a už nemôžeme povedať, že sme pili iba čaj.A čo sa toho mlieka týka, nie som si istý, či je to mlieko už zarátané v cene kávy. Niekde ho majú totiž mimo kávy ako samostatnú položku.
Krija
21.2.2016 15:22 | |
+6 -16
Reagovať
Ak casnikovi poviem, ze bez mlieka tak mi ju musi priniest bez mlieka. A kaslem aj na to, ze to je v cene alebo nie. Popravde a na kulturu pitia kaslem tiez, kde dodrziavaju tieto vraj pravidla. Hlavne, ze kavy dostanete na 2 chlipy v pohary pre barbieny a zaplatite za to 2 az 3 eura.
Elrohir8
21.2.2016 18:22 | |
+5 -2
Ak ti ide o mnoztvo vody tak si pytaj dzban vody.. ja milujem ristreto
  • «
  • 1
  • »
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie