Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Marián Labuda: V štúdiu mraučal od pôžitku

31.03.2010 (13/2010) Herec Marián Labuda (65) je zavalený prácou v divadle. Muzikantovi Michalovi Štofejovi (32) sa ho však podarilo na chvíľu zavrieť aj do nahrávacieho štúdia.
Marián Labuda: V štúdiu mraučal od pôžitku
2 fotografie v galérii
Michal Štofej si spoluprácu s hercom pochvaľoval.
Autor fotografie: Peter Korček, Život

Trnavskému muzikantovi, ktorý je známy zo skupiny Hudba z Marsu, sa hercov spev zapáčil už vo filme Záhrada, kde si zanôtil pár latinskoamerických tónov a zatancoval „niečo ako flamenco“. Preto keď sa rozhodol napísať pár vlastných piesní a dal ich zaspievať viacerým známym interpretom, Labuda medzi nimi chýbať nemohol.

Krížiky neprekážajú

Dvojica sa prvýkrát naživo stretla až v štúdiu. Vraj už pri prvom kontakte sa Labuda prejavil ako recesista. Nadšenému vrátnikovi v budove, kde sa pieseň nahrávala, podával ruku s vysvetlením, že sa chce stať prezidentom. Veď správny politik si pravicou musí potriasť s každým.

Najväčšie prekvapenie v štúdiu zažili, keď Labuda začal počas nahrávania stonať, zajakávať sa a vzdychať. „Mysleli sme si, že sa stratil v texte alebo v melódii. Až neskôr nám došlo, že je to jeho špecifický herecký vklad do piesne - že prežíva presne to, čo spieva. Páčilo sa mi, že sa svojím výrazom dokáže zmeniť na maškrtného kocúra, ktorý pôžitkársky mraučí nad svojou korisťou,“ smeje sa autor. „Hravosť a spontánnosť sú podľa mňa ideálne vlastnosti dobrého herca a speváka. Vďaka tomu pôsobí aj napriek niekoľkým krížikom na pleciach sviežo a mladistvo,“ chválil si Štofej spoluprácu s Labudom.

Ošľahaný vetrom

Hudba z Marsu je známa svojím veselým hudobným prejavom. Nechýba ani v piesni Lulu song, ktorá je vyznaním lásky. „Je o mužovi, ktorý prešiel celý svet, kým našiel tú pravú. Preto mi k nej spevácky pán Labuda najviac pasuje, predsa len je už ’ošľahaný vetrom‘. Podarilo sa mu ju však šarmantne odľahčiť.“

Ako sme sa od herca dozvedeli, v nahrávacom štúdiu sa cítil príjemne. Nebolo to totiž prvýkrát. Asi pred tridsiatimi rokmi nahral so svojím susedom a s kamarátom Kamilom Peterajom album plný zábavných pesničiek. „To, že herci spievali, bola vtedy novinka,“ spomína si. Ďalšie možnosti ukázať svoje hlasivky prišli spolu s muzikálmi. „Spievať sa dá v každom veku, horšie je to s tancom. Dnes už nie som taký ohybný ako kedysi. Žiaľ, choreografiu pre starších ešte nevymysleli,“ zafilozofoval si. Nebránil by sa jedine vtedy, keby mohol tancovať sediac na stoličke či ležiac v posteli. Ak by sa teda k Lulu songu raz točil videoklip, malo by sa na tieto jeho slová určite myslieť.

© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×