Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Partner podmieňuje svoju lásku tým, že moje deti budem vychovávať tak, ako chce on: mám to ukončiť?

11.03.2018 (9/2018) Lásku potrebujeme všetci, ale láska je v nás.
Partner podmieňuje svoju lásku tým, že moje deti budem vychovávať tak, ako chce on: mám to ukončiť?
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock

Našla som si mladšieho bezdetného partnera. Ja mám 3 deti vo veku 20, 17 a 15 rokov. Problémom je, že priateľ mal sparťanskú výchovu a vyžaduje ju aj od mojich detí. Za každý prehrešok trest. Mladší syn je podľa neho prípad pre reedukačný domov, vidí na ňom len to zlé. Nie je to tak. Ja som podľa neho zlá matka. Po pár mesiacoch od nás odišiel, teraz sa len stretávame. Ja ho ľúbim, no on svoju lásku podmieňuje tým, že deti budem vychovávať tak, ako chce on. Mám to ukončiť?

Ingrid

Radí psychológ Mgr. Miroslav Zahumenský

Viete, najradšej by som na váš list reagoval tak, ako sa na psychológa nepatrí. Áno, ukončite. No už počujem moje vnútorné výhrady voči takémuto jednostrannému vyjadreniu. Zvlášť keď nepoznám situáciu zo strany vášho partnera. Takže odpoveď trošku skomplikujem a na konci vám napíšem ešte raz, áno, ukončite. Rozumiem vašej rozpoltenej situácii. Snažíte sa vychovávať svoje deti sama a robíte všetko, ako najlepšie viete. Potom príde pán Láska, ten vám vysvetlí, že všetko robíte zle a že ani vaše deti nie sú v poriadku. Vy ho potrebujete, aby som bol presnejší, vy lásku potrebujete. Tak ako my všetci. Bez nej svet bledne, stráca chuť a mení sa na otravnú drinu.

Môžete sa pokojne rozpoltiť. Deti alebo on. Láska alebo jeho sparťanské pravidlá, ktoré deti spoľahlivo odstránia. Existuje ešte možnosť, že ste nekritická, slabá matka, ktorá nedokáže rozoznať, že sa jej syn rúti do záhuby a on je vaša záchrana. To neviem posúdiť. Alebo ste matka, ktorá svoje deti pozná, viete ich vychovávať a dozrieť na ich budúcnosť. Doprajte priateľovi, aby svoje sparťanské umenie predvádzal niekomu inému. A čo sa týka lásky, už ste ju aspoň raz stretli a dokázali ste ju v sebe cítiť a dokážete to znovu. Láska je totiž vo vás.


Svoje otázky psychológovi Mgr. Miroslavovi Zahumenskému môžete posielať na e-mailovú adresu odbornici@zivot.sk

 

Bizarné skalnaté útvary zasadené do malebnej krajiny. Turistický raj je len na skok od hraníc
Zimu prečká vo vode, pre mníchov bola pôstnym jedlom. Korytnačka stále žije v našich riekach
Bojíme sa, že chorá mama prepíše majetok na cudziu ženu. Vieme ju pozbaviť spôsobilosti na právne úkony?

© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×