Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Muž má časté výkyvy nálad, za to, čo povie v afekte, sa nikdy neospravedlní: kedy z neho bude chlap?

09.03.2018 (8/2018) Rozdiel medzi chlapcami a chlapmi je asi ten, že muž (chlap) vie plne prebrať zodpovednosť za svoje správanie.
Muž má časté výkyvy nálad, za to, čo povie v afekte, sa nikdy neospravedlní: kedy z neho bude chlap?
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock

Na svojho muža sa v citovej oblasti vôbec nemôžem spoľahnúť. Výkyvy nálad, zmeny plánov, čo povie v afekte, nemyslí vážne, no neospravedlní sa a neodvolá to. Ešte sa tvári urazene, že som nafučaná. Už ma to nebaví. Nikdy neviem, v akej nálade príde, nikdy neviem, čo ho vytočí a prečo. Kedy sa z chlapcov stávajú chlapi? Máme obaja 25, deti zatiaľ žiadne, no asi ich s ním ani nechcem mať.

Patrícia

Radí psychologička Mgr. Hana Bednaříková

Píšete, že nálady vášho manžela sa nevyspytateľne menia. Čo to robí s vami? Darí sa vám nenaskakovať na jeho nálady, alebo sa vám tiež nálada hneď zmení? Zdá sa, že ste sa v tom trošku zacyklili, to už aj ťažko rozlíšiť, kto je ten, kto to zapríčiňuje. Je to skôr povahová črta vášho muža, alebo je vykoľajený niečím, čo sa mu deje v živote? A čo vy? Píšete, že sa pri ňom cítite zneistená. Zažívate spolu aj pocity pohody, vzájomnej podpory, radosti, bezpečia, intimity? Je jediný problém náladovosť? Nikto nie je dokonalý. A kedy sa stávajú z chlapcov chlapi? Nuž, ťažko povedať, ale rozdiel je asi ten, že muž (chlap) vie plne prebrať zodpovednosť za svoje správanie.

Sú situácie, keď vás manžel podporil, stál pri vás, zakročil práve takým spôsobom, ako ste potrebovali? Ak také chvíle existujú, super, podporte ich, pochváľte, keď nastanú. Ak si na žiadnu takú neviete spomenúť, nuž tak asi by som bola opatrná aj ja, či vhupnúť do rodičovstva. A čo vlastne chcete od života? Čo chce on a čo chcete vy? Sú tam spoločné hodnoty, plány, ciele? Aké máte udobrovacie rituály? Trvá vám dlho, kým sa zo zlej nálady vymaníte, alebo si viete k sebe nájsť cestu aj po hádke? Viac otázok ako odpovedí, nuž ale aj dobrá otázka je niekedy dôležitá :).


Svoje otázky psychologičke Mgr. Hane Bednaŕíkovej môžete posielať na e-mailovú adresu odbornici@zivot.sk

 

Bizarné skalnaté útvary zasadené do malebnej krajiny. Turistický raj je len na skok od hraníc
Zimu prečká vo vode, pre mníchov bola pôstnym jedlom. Korytnačka stále žije v našich riekach
Bojíme sa, že chorá mama prepíše majetok na cudziu ženu. Vieme ju pozbaviť spôsobilosti na právne úkony?

© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×