Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Filip Tůma: Nemal by som sa báť mať doma tri deti

06.01.2018 (1/2018) „V seriáli mám troch synov, takže po tejto skúsenosti by som sa už menej bál mať doma tri deti,“ hovorí so smiechom budúci dvojnásobný otec Filip Tůma (38) na margo nového seriálu.
Filip Tůma: Nemal by som sa báť mať doma tri deti
4 fotografie v galérii
V Oteckoch by nemala byť núdza o vtipné momenty. Monika Hilmerová sa počas nakrúcania...
Autor fotografie: TV Markíza

Nie je žiadnym tajomstvom, že druhé tehotenstvo speváčky a herečky Nely Pociskovej (27) zaskočilo tak ju, ako aj jej partnera Filipa Tůmu. Umelkyňa sa pozvoľna chcela vrátiť do pracovného kolotoča, teraz sa však bude musieť obracať doma pri ďalšom dieťatku.

„Sme s tým vyrovnaní, tešíme sa a uvidíme,“ prezradil nám s otáznikom v očiach jeden z hlavných hrdinov markizáckeho seriálu Oteckovia, kde spolu so svojou televíznou manželkou Monikou Hilmerovou vychováva troch synov.

Práve pre náročné natáčanie sa nad príchodom ďalšieho potomka priveľmi nezamýšľa.

„Na nejakú prípravu nie je čas, lebo je stále veľa roboty,“ vysvetlil nám. Prácu herec momentálne delí medzi Nelu, malého Hektora a nakrúcanie, ktoré sa začalo v letných mesiacoch a naďalej pretrváva.

Treba povedať, že táto novinka nahradí už v januári krátko pred osemnástou hodinou nekonečné Búrlivé víno. Seriál je nakrútený na motívy argentínskej telenovely Señores papis z roku 2014. Striktného scenára sa však tvorcovia pri nakrúcaní príliš nedržia.

„V podstate sa dá povedať, že teraz sa ten seriál vyvíja úplne iným smerom ako predloha,“ prezradil nám Tůma, ktorý je jedným zo štyroch otcov riešiacich pravidelné problémy svojich detí, životnej partnerky či domácnosti.

Popri ňom si v pripravovanom projekte zahrajú Branislav Deák, Vladimír Kobielsky či divákom možno menej známy herec Marek Fašiang.

„Je paradoxné, že ako priatelia v živote sa veľmi nestretávame. Napríklad s Vladom Kobielskym sa poznám veľa rokov, s ostatými menej, napriek tomu sme si okamžite sadli,“ pochvaľuje si Filip.

Ten rovnako ako celý štáb verí, že Oteckovia si nájdu svojho stabilného diváka. Mnoho exteriérových scén, iný spôsob natáčania, strihu či energickejšie dialógy sú ponúkané kvality, na ktorých tvorcovia stavajú. Či snahu ocenia diváci, je zatiaľ vo hviezdach.

Markíza štartuje denný rodinný seriál. Na city by mali divákom zahrať talentovaní detskí hrdinovia. 4 fotografie v galérii Markíza štartuje denný rodinný seriál. Na city by mali divákom zahrať talentovaní detskí hrdinovia. Zdroj: TV Markíza

Boj proti všiam

Faktom však ostáva, že rodinný formát Naši konkurenčnej televízie JOJ už po uvedení prvej série okamžite chytil ľudí za srdce. Podobný námet by v tomto prípade mohol zafungovať. Herci si totiž atmosféru na pľaci maximálne užívali.

„Verím, že to pozitívne, čo z toho vyžaruje, sa nalepí aj na diváka,“ zamýšľa sa Tůma a jeho herecká partnerka Monika Hilmerová (43) mu veselo kontruje:

„Aj ja si myslím, že nám to na pľaci veľmi dobre funguje. Často sa pri nakrúcaní poriadne nasmejeme, pretože tam vznikajú rôzne humorné situácie,“ hovorí s nadšením, a to napriek tomu, že je v seriáli nútená znášať výbušnú povahu svojho „talianskeho” manžela Tůmu.

So svojím manželom tanečníkom a choreografom Jarom Bekrom má na rozdiel od televíznej reality úplne iný vzťah.

„Väčšina ľudí by asi povedala, že ja som pokojnejšia a Jaro temperamentnejší, ale myslím si, že to máme zdravo vyvážené. Nemáme to vyslovene podelené, že on je taký a ja som zas onaká. Myslím, že sa nám to tak strieda,“ smeje sa blondínka, ktorá si na seriáli navyše cení jeho náučný charakter.

Vďaka nakrúcaniu Oteckov si totiž šikovne poradila pri jednej nepríjemnej záležitosti.

„V seriáli nastalo niečo, čo som na základe deja vedela aplikovať vo svojom živote. V niektorej z prvých častí totiž riešime s mojimi seriálovými deťmi vši, ktoré dostali. Moja postava príde s nápadom, ako to šikovne vyriešiť, aby sa decká nemuseli ostrihať.

Musím priznať, že prešlo naozaj iba pár dní, možno dva, tri dni, a zrazu som sa dozvedela, že Zarkina najlepšia kamarátka má tiež vši a v škole sa vyskytli tiež.

Zarka ich napokon nedostala, no jej najlepšia kamarátka áno, takže som vedela, ako sa to dá na základe seriálu vyriešiť a dobrú radu som, prirodzene, posunula ďalej,“ spomína si na situáciu spred pár mesiacov Monika.

Drobné parazity vyhubila napokon žehlička na vlasy.

Jedna veľká rodina

Hoci sú štáb a herecký kolektív skvelí, so svojou postavou sa Hilmerová stále zžíva. Veľa spoločného totiž nemajú.

„Hrám ženu, ktorá po vysokej škole ostala v domácnosti a starala sa o rodinu. Nepracovala šestnásť rokov a už má všetkých starostí okolo domácnosti plné zuby. Z tejto situácie sa chce nejako vymaniť a tiež od manžela žiada, aby si podelili domáce práce.

V porovnaní so seriálovou hrdinkou žijem úplne iný život. Pracujem od svojich 16 rokov, odvtedy som bola členkou Radošinského naivného divadla, teraz som v SND. Okrem toho som rodinu mala až od svojich 34 rokov, takže veľký nápor práce som mala dovtedy a teraz čas s deťmi vychutnávam, pretože viem, že nemusím ísť pracovne nadoraz.

Okrem toho môj manžel bol vychovávaný tak, že nie sú ženské a mužské práce. My sa delíme v starostlivosti o deti, domácnosť, o čokoľvek,“ vysvetľuje umelkyňa, s ktorou si v spomínanom seriáli zahrajú Natália Puklušová, Zuzana Mauréry a Mária Havranová.

Popri ostrieľaných hereckých menách zohrajú významnú úlohu detskí hrdinovia. Tých je na denný seriál viac ako dosť. Televízia nenechala nič na náhodu a spomedzi veľkého počtu prihlásených vybrala skutočných profesionálov.

„Mali sme naozaj veľký kasting a vybrali sme deti so skúsenosťami, preto to nakrúcanie dobre zvládajú. Vždy sa tešíme, keď sa vidíme a keď spolu natáčame, tak k sebe pasujeme ako rodina.“

Či sa pozitívna atmosféra odrazí aj na číslach sledovanosti, dozvieme sa čoskoro.

© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×