Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Silvia Chovancová Lakatošová: Nerada sa fotím a ukazujem, som konzerva

26.11.2017 Celé roky rovnako vyzerá, rovnako sa teší zo života, z pohybu a tanca. Posledná federálna miss Silvia Chovancová Lakatošová (44).
Silvia Chovancová Lakatošová: Nerada sa fotím a ukazujem, som konzerva
7 fotografií v galérii
Autor fotografie: TV Markíza

Let’s Dance skončilo, aké máte pocity z vášho umiestnenia?

Možno budem trocha nevďačná, no nejde o život. Ide o nádhernú šou a je úplne jedno, ako to dopadlo. Pre mňa je dôležité, že som dostávala reakcie od žien vo veku od 30 do 60 rokov typu, aké je skvelé, ak žena v strednom veku môže robiť to, čo mladá.

Netreba sa báť a myslieť si, že keď mám 40 a viac, tak sa svet zrútil. A potom, ja som do Let’s Dance vhupla po materskej. Uvedomila som si, aké dôležité je, ak niečo robíme my ženy len pre seba, v mojom prípade to bol tento tanec. Iba vtedy je potom tá mama spokojná.

Materská je veľmi krásnym, no zároveň náročným obdobím.

V jednom kole som sa práve preto rozplakala, pretože ma tie odkazy od žien dojali. Napríklad, že sa vo mne vidia ženy na materskej. Poznajú to všetky, pri malom dieťati je niekedy problém umyť si raz v týždni vlasy.

Potom je tu pranie, varenie, žehlenie, učenie sa s deťmi a rozvážanie autom na krúžky. Bývame v Limbachu a trikrát v týždni vozíme syna na tréningy do Dúbravky, to je hodina a pol cesty. Tie chvíle v tanečnom štúdiu, to bol môj čas, hoci ma boleli rebrá, mala som zničené nohy a boli aj injekcie proti bolesti.

Každá žena by si mala nájsť aspoň pár minút pre seba. Taká sauna je možno luxus, niekedy úplne stačí prejsť sa okolo domu, prečítať si časopis či nalakovať si nechty. No hlavne byť chvíľu sama so svojimi myšlienkami.

Hovorí sa, že šťastná žena je krásna žena.

Alebo šťastná mama rovná sa šťastná rodina. Žijem a dýcham pre svoju rodinu, no niekedy treba byť trocha sebecká. Viete, ako mi je dobre, keď si „ušklbnem“ čas len pre seba?

Dcéra ValentÍnka je vytúženým a dlho očakávaným dieťaťom. 7 fotografií v galérii Dcéra ValentÍnka je vytúženým a dlho očakávaným dieťaťom. Zdroj: Archív S. L.

Dcéru ste priviedli na svet, keď mal syn už osem rokov. Chcelo sa vám opäť vhupnúť po takom dlhom čase do kolotoča plienok a prebdených nocí?

Starší syn Christian už tri roky predtým chodil okolo cudzích kočíkov so slovami, maminka, ja chcem súrodenca. Veľmi som chcela dieťa, hlavne kvôli synovi. Máme doma takú milú tradíciu, synovi vždy na Mikuláša vyzdobíme izbu a darujeme mu veľkú mikulášsku čapicu s dobrotami.

V čase, keď som čakala Valentínku, narodila sa v máji pred troma rokmi, sme práve na Mikuláša dali Christianovi priezračnú guľu s ružovým cumlíkom vo vnútri. Tá jeho radosť sa nedá opísať.

„Budeme mať sestričku,“ veselo kričal a mal pre ňu hneď aj meno – Valentínka. Dnes, keď spinká, všetci traja sa na ňu pozeráme a pýtame sa jeden druhého – čo by sme bez nej robili? Je to náš anjel a ja som absolútne šťastná.

Tancovali ste vo folklórnom súbore, boli ste modelka, ladnosť pohybu máte teda v sebe. Nebola to nuda účinkovať v Let’s Dance?

Kdeže nuda! V živote som netancovala spoločenské tance. Milujem pohyb a aby som bola dobre naladená, milá a zlatá k svojmu okoliu, tak celý život pravidelne cvičím, napríklad štyrikrát v týždni spinning.

Keď prišla ponuka do Let’s Dance, potešila som sa, no hlavne som si povedala, že je to veľká zodpovednosť. Manžel ma podporil: „Neblázni, veď ty tanec miluješ!“

No je to niečo úplne iné ako folklór. Ten je náš, slovenský. Spoločenské tance, to je zase Latinská Amerika. Je to akoby som sa znova učila chodiť.

Folklór dnes prežíva opäť boom. Teší vás to?

Mám ho v hlave tridsať rokov. Som pyšná na to, že som Slovenka, na tradície, na to, odkiaľ sme vzišli. Veď keď sa povie Slovensko, okamžite mi napadne asociácia – vitálny pár mladých ľudí v kroji. Moje účinkovanie v Lúčnici, to boli krásne roky. Dnes tancuje vo folklórnom súbore môj syn a verím, že bude aj dcéra.

Párový tanec, to je aj určitý druh intimity. Niekedy to môže byť náročné.

Tak s tým som mala zo začiatku problém, pretože som ostýchavá. No David, môj tanečný partner, bol skvelý učiteľ. Veľa vecí som konzultovala aj doma s Palim, veď je vyštudovaný herec.

Napríklad v jednom kole, keď sme tancovali valčík, bolo to tak trocha o erotike, mala som byť utrápená a zamilovaná zároveň. „Pali, ako to mám zahrať?“ pýtala som sa doma. No bol pri tom učení aj smiech.

Ostýchavá? Veď ste roky stáli na javisku ako modelka, tanečnica či miss.

Veľa ľudí sa čuduje, ale je to tak. Nefungujem na sociálnych sieťach, nerada sa fotím. S mojím tanečným partnerom sme stále počúvali výčitky, že prečo nezverejňujeme z tréningov zdravice. Neradi sa ukazujeme. Aj s manželom navštevujeme spoločenské udalosti veľmi zriedka, tak tri-, štyrikrát ročne, radšej sme doma s deťmi.

Hoci v tanečnej súťaži sa neprebojovala na prvé miesto, účinkovať v Let’s Dance bol pre ňu zážitok. 7 fotografií v galérii Hoci v tanečnej súťaži sa neprebojovala na prvé miesto, účinkovať v Let’s Dance bol pre ňu zážitok. Zdroj: TV Markíza

Na spoločenských podujatiach sa ukazujete v jednoduchých, prevažne čiernych róbach, celé roky máte ten istý účes. Ste konzervatívna?

Áno, to som ja. Samu seba volám konzerva. V obliekaní aj v architektúre uprednostňujem jednoduché, moderné a čisté línie. Aj náš dom je takto zariadený. A v šatníku mám hlavne čiernu farbu. Ak si vyberiem nejakú reštauráciu, celé roky som jej verná, podobne ako dovolenkovej destinácii. Pali je taký istý.

Stále spomínate manžela, ste spolu relatívne dlho, vo vašom prípade nepočuť o manželských škandáloch či krízach.

Spoznala som ho, keď som mala dvadsať rokov. Ďakujem Bohu, že spojil naše duše. Všetko, čo robím, robím preto, lebo stojí za mnou a podporuje moje rozhodnutia. Je to nadhľadový muž, ktorý ma rozosmeje v každej situácii.

Väčšinou sme spolu 24 hodín denne, a keď musí na jeden deň niekam odísť, som smutná. Hovorí sa, že dve duše, ktoré sú si súdené, sa raz v niektorom zo svojich životov určite nájdu. Som šťastná, že my sme sa našli práve teraz.

Niektoré ženy sú natoľko senzibilné, že už pri prvom stretnutí vedia, že toto je muž na celý život, osudová láska.

U mňa to bolo podobné. Najprv som sa zaľúbila do jeho hlasu z rádia. Keď som ho potom naživo zbadala, v duchu som si povedala: „Preboha, to je on?“ No keď sme sa začali spolu rozprávať, dostavila sa z mojej strany úplne iná reakcia.

Boli sme spolu so známymi na večeri a kamarátke som vtedy povedala: „Tento bude môj manžel.“ Neskôr sa mi priznal, že aj on cítil, že ja som tá osudová, no bál sa sklamania.

Vykali sme si tri mesiace. Prežili sme podobné detstvo, Pali pochádza zo štyroch detí a je stará škola ako ja. Svadbu sme mali po dvanástich rokoch, pretože sme chceli dieťa. Bolo pre nás nemysliteľné priviesť na svet potomka a nebyť zosobášení.

Organizujete spolu Miss Universe. Menia sa za tie roky mladé ženy, ich pohľad na krásu?

Za dvadsať rokov vidím v tejto oblasti veľmi veľký skok. Dievčatá o seba oveľa viac dbajú, dnes je v popredí zdravý životný štýl. Vedia, čo chcú, sú sebavedomé, ovládajú cudzie jazyky. Za veľmi pozitívne pokladám, že dnešná spoločnosť konečne berie na vedomie štyridsiatničky ako aktívne ženy, ktoré určite nepatria do starého železa.

Keď som otehotnela v štyridsiatke, mamina bola trocha v rozpakoch, jej generácia berie tento vek inak. Keď som mala dvadsať, babka mi hovorila: „Keď si toho Paľka nevezmeš do roka, ktovie ako to dopadne.“ Dnes je, chvalabohu, doba úplne iná.

Sledujete nevdojak ženy, ich prešľapy či, naopak, bravúrne zvládnutie outfitov?

Obdivujem extravagantné ženy, hoci kúsky, ktoré nosia, by som si v živote na seba nedala. Ak to chytia za správny koniec, vedia nápadným mejkapom či oblečením zvýrazniť svoju osobnosť.

Hrozne zlé však je, ak sa niekto na niečo hrá, cítiť to potom z vystupovania toho človeka. Na extravagantné ženy pozerám s obdivom, ako sa dokážu nosiť a vžiť sa do toho. O tom je vlastne móda, nič v nej nie je striktné, dôležitý je pocit, to, čo z nás ide zvnútra.

Ste aj márnivá? Aké drahé kúsky máte v šatníku?

Len čo sa narodili deti, už také veci neriešim. Namiesto kúpy drahej kabelky miniem radšej peniaze na výlet s rodinou. Deti sú pre mňa najdôležitejšie, chcem im dopriať čo najviac spoločných zážitkov tak, ako som ich mala ja s mojimi rodičmi.

O manželovi hovorí ako o osudovej láske. 7 fotografií v galérii O manželovi hovorí ako o osudovej láske. Zdroj: Archív S. L.

Roky sa nemeníte, vaša postava aj tvár sú stále rovnaké. Sú za tým aj skrášľujúce zákroky?

Neabsolvovala som žiadne invazívne zákroky. Raz do roka cestujem k môjmu priateľovi do Milána, ktorý je plastický chirurg a všetko nechám na neho. Mala som problémy s čelom, vráskami, tak mi to napichal a mám pokoj.

Čo sa týka postavy, to sú gény po otcovi, nikdy som nemala problém s nadváhou. Zdravo sa stravujem, cez víkend však doma pečiem a jem to všetko spolu s deťmi. Starám sa o pleť, každý druhý deň si dám masku, používam kvalitné krémy, bez toho by to nešlo.

Využívate pomoc typu pani na upratovanie?

Mama býva päť kilometrov od nás, ak nestihnem vybrať Valentínku zo škôlky, ako napríklad počas tréningov na Let’s Dance, tak mi pomôže. No to je veľmi zriedka. S Paľkom si povinnosti, čo sa týka detí, delíme.

Mám jednu paniu, ktorá mi pomáha so žehlením, pretože, možno to znie šialene, každý deň periem a tiež pobehujem po dome s vysávačom. A vycvičila som aj ostatných členov našej domácnosti.

Syn s manželom, keď nie som doma, radi rozhadzujú veci, pred mojím príchodom však dajú všetko do poriadku. Od mala svoje deti učím, že radšej si k nim sadnem a budeme sa spolu rozprávať, akoby som mala po nich upratovať.

Christian mi už pomáha pri nákupoch, nesie tašku, podrží dvere. Učím ho, že sa má správať ako džentlmen, že raz, keď sa ožení, tak sa bude o svoju ženu starať ako o kvetinku.

© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×