Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Dovolili si ukázať tvár bez mejkapu, fanúšikovia ich skritizovali

01.10.2017 Americká speváčka Alicia Keys (36) razí už vyše roka bezmejkapový trend. Zahraničné médiá to označujú za škandál. U nás si z líčenia nerobí ťažkú hlavu jej rovesníčka Adela Vinczeová (36).
Dovolili si ukázať tvár bez mejkapu, fanúšikovia ich skritizovali
6 fotografií v galérii
Autor fotografie: Daniela Matúšková

Keď sa na minuloročnom odovzdávaní hudobných cien VMA objavila Alicia Keys bez štipky mejkapu, pobúrená verejnosť nešetrila kritikou. Počastovali ju prívlastkami ako zanedbaná, škaredá, otrasná...

Pritom sa na červený koberec slávnostne obliekla, navoňala, no mejkap úmyselne opomenula. Jej „nahá” tvár vyvolala medzi širokou verejnosťou poriadne pobúrenie.

Nehovoriac o fanúšikoch. Tí speváčkinu odvahu ohodnotili ako spoločenskú samovraždu. Ísť s kožou na trh a ukázať svetu bažiacom po dokonalom výzore vrásky, kruhy pod očami, rozšírené póry alebo akné?

Alicia nastavila zrkadlo všetkým, ktorí sa až donedávna tvárili, že hneď ráno po prebudení vyzerajú ako z reklamy na raňajkové cereálie.

Dospieť do tohto bodu však nebolo pre držiteľku štrnástich cien Grammy vôbec jednoduché. Prerodom muselo najskôr prejsť jej vnútorné nastavenie a túžba neschovávať sa za žiadnu masku.

„Konečne sa cítim silná. Rozhodla som sa poslúchať svoje pravé ja a zbúrala som všetky steny a strachy, ktoré ma rokmi spútavali. Teraz som sama sebou. Už sa nechcem schovávať. Nechcem skrývať svoju pravú tvár, svoju myseľ, myšlienky, svoju dušu, sny ani problémy. Nič!“ uviedla v emotívnej reči počas odovzdávania hudobných ocenení a na pódiu sa neubránila slzám.

Napriek tomu, že ani úprimnosť neobmäkčila srdcia početného množstva internetových „hejterov“, exotickú krásku verejná kritika vôbec neodradila.

Alicia Keys sa zaprisahala, že na verejnosti ju viac s mejkapom neuvidíme. 6 fotografií v galérii Alicia Keys sa zaprisahala, že na verejnosti ju viac s mejkapom neuvidíme. Zdroj: Getty Images

Postupne sa s tvárou, ako ju Pán Boh stvoril, začala objavovať na všetkých dôležitých spoločenských udalostiach, párty celebrít aj na spomínanom červenom koberci. Oči ľudu si na speváčkinu tvár zvykli až potom, čo začiatkom roka opätovne prijala ponuku účinkovať ako kouč v dvanástej sérii speváckej šou Hlas.

Krásne „nastajlovaná“ a upravená Alicia však ostala verná tomu, čo vyhlásila a každý jeden diel si pred kamerami odkrútila bez použitia čo i len jediného líčidla.

Zvýšená starostlivosť

Nie je to tak dávno, čo pózovala pred objektívom fotoaparátu pre aktuálne číslo brazílskej mutácie svetoznámeho módneho magazínu. Jeho titulnú stranu ozdobil detail speváčkinej tváre, ako inak – bez mejkapu.

Alicia pozitívnu propagáciu okamžite využila a vyzvala všetky ženy na to, aby zmenili pohľad na vnímanie ženskej krásy, ktorý už roky vládne v komerčnom priemysle.

„Môže to vyznieť hlúpo, no myslím si, že mnohí z nás sa do tejto pasce chytili. Trápime sa tým, čo si o nás druhí myslia, no zabúdame myslieť sami na seba. A nie je to len o používaní mejkapu. Je to ešte viac o spôsobe života a o tom, aby sme sa cítili vo svojej koži dobre,“ uviedla speváčka.

Neproducírovať sa verejne ako kraslica však neznamená, že sa o seba prestala starať. Práve naopak! Keďže sa už neskrýva za prácu vizážistov, chce, aby jej tvár pôsobila pod svetlami reflektorov čo najzdravšie.

Jej dvorná kozmetička pre americké médiá vyklebetila, že speváčka je v rámci svojej starostlivosti o pleť naozaj dôsledná klientka a po rokoch vzájomnej spolupráce aj dobrá kamarátka. Umelkyňa sa o svoju pleť stará zvonku aj zvnútra.

„Alicia chodí pravidelne na kozmetiku, akupunktúru, jedáva raw a vegánsku stravu, cvičí. Veľmi dobre vie, že akákoľvek interná investícia sa okamžite prejaví aj na jej exteriéri.

Zároveň si je vedomá toho, že rozjasnená pleť je tiež výsledkom psychickej pohody. Tú, našťastie, doma má. Má totiž milujúce rodinné zázemie. Z toho skrátka vyplýva, že všetko so všetkým súvisí,“ objasnila odborníčka Dotti, ktorá pred verejnými vystúpeniami veľa práce so speváčkou nemá.

„Snažím sa len málinko podporiť jej prirodzenú krásu. Učešem jej obočie, mihalnice, no nič zásadné nerobím. Má krásne oči, ktoré majú konečne bez množstva mejkapu možnosť vyniknúť. A tiež jej svedčia pehy, ktoré predtým schovávala. Myslím, že keď je človek vyrovnaný s tým, ako vyzerá, tak je sám osebe krásny, nerieši komplexy, naopak, vie svoje nedostatky nosiť.“

Adela sa v súkromí vôbec nelíči, na verejné podujatia preferuje prirodzene pôsobiaci mejkap. 6 fotografií v galérii Adela sa v súkromí vôbec nelíči, na verejné podujatia preferuje prirodzene pôsobiaci mejkap. Zdroj: Tibor Géci, Nový Čas

Slovenská priekopníčka

Aj medzi známymi Slovenkami sa z času na čas objavia odvážne ženy, ktoré zavesia svoju tvár na sociálnu sieť bez množstva líčidiel. Bez mejkapu by sme však žiadne speváčky, moderátorky alebo herečky na verejnom podujatí nestreli.

Svetlou výnimkou je v našich končinách jedine Adela Vinczeová. Tá sa počas účinkovania v rannej rádiovej šou do práce vôbec nelíčila a tento zvyk si uchovala ešte pár rokov potom, čo z denného pracovného kolotoča vystúpila. Bez povestnej omietky na tvári ju často stretnete aj v súkromí.

O tom, že si zo svojho „neupraveného” vzhľadu ťažkú hlavu nerobí, svedčí tiež fakt, že sa takto ukázala aj v krátkom ďakovnom videu deň po svojej svadbe po boku manžela Viktora.

„Áno, takto vyzeráme, keď sme zobudení. O to viac si veľmi vážime, že na svadobných fotkách vyzeráme veľmi, veľmi pekne a vôbec tie fotky sú veľmi krásne, som bola pozitívne prekvapená,“ vyslovila verejné poďakovanie fotografovi, ktorý sa postaral o pekné snímky počas ich veľkého dňa.

Viktor Adelinmu komentáru kontroval: „Veľmi sme boli prekvapení, že z dvoch monštier vieš urobiť takých pekných ľudí,” povedal so zveličovaním.

Krátky záznam vyvolal u fanúšikov pobúrenie najmä preto, že si v ňom Adela iba pár hodín po svadbe dovolila byť neupravená a navyše rozospatá. Na paškál si ju v rovnakej súvislosti viackrát zobrali aj české médiá.

K uštipačným titulkom pridali porovnávacie fotografie najlepšej slovenskej moderátorky bez mejkapu a s ním. Adela nám povedala, že podobné zábery či komentáre neprajníkov absolútne nerieši. A pocit slobody na tvári si patrične užíva.

„V zásade mi to je jedno. Rada som upravená, ale aj keď nie som, tak mi to neprekáža. Pri tom množstve mejkapu, čo mávam v televízii, si užívam dni, keď si pleť oddýchne a môžem si normálne šúchať oči. Čo si myslia iní, ma nijako netrápi, lebo keď sa im nepáči, nech sa sťažujú u toho, kto ma takto navrhol,“ uviedla bez okolkov.

Zároveň už viackrát zdôraznila, že keď sa chystá do spoločnosti, nevyužíva služby vizážistu. Líči sa sama. Po rokoch pred kamerou pozná svoju tvár najlepšie a presne vie, čo sa jej hodí.

Neholduje odvážnym odtieňom rúžov či palete očných tieňov. Práve naopak.Má rada prirodzenosť, ktorou sa snaží len jemne podčiarknuť črty svojej tváre.

© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×