Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Miriam Kalisová o exmanželovi Šmahelovi: Našli sme cestu, ako fungovať ďalej

11.09.2017 „Bol to ťažký rok, ale čo sa týka Martina, mňa a Miušky, zvládli sme to. Našli sme cestu, ako fungovať ďalej,“ hovorí o rozchode s exmanželom moderátorka Miriam Kalisová (32).
Miriam Kalisová o exmanželovi Šmahelovi: Našli sme cestu, ako fungovať ďalej
4 fotografie v galérii
S exmanželom Martinom Šmahelom našli po rozvode cestu ďalšieho fungovania.
Autor fotografie: Miro Miklas

Hoci to na prvý pohľad vyzerá tak, že prekopala svoj život od základov, v rýchlosti sa rozviedla a našla si nového priateľa, opak je pravdou. Rozhodnutie rozísť sa s otcom svojej dcérky Mie (3,5) neprišlo zo dňa na deň. Predchádzalo mu obdobie dlhého zvažovania pre a proti.

Náročné chvíle sa markizácka moderátorka snažila filtrovať prostredníctvom práce. Málokto možno tuší, že kuchárska kniha vydaná minulý rok v októbri je výsledkom očistného procesu, ktorým si musela v živote prejsť.

„Už samotný názov mojej knižky Nie som žiadna bábovka vôbec nie je náhoda, lebo som ju písala asi v tom najhoršom emočnom rozpoložení, v akom som mohla. Bolo to vtedy naozaj veľmi ťažké a táto kniha bola mojím útočiskom. Snažila som sa cez ňu čistiť si hlavu a na jej názov som úprimne hrdá, lebo úplne vystihoval toto moje obdobie,“ priznala a zároveň doplnila, „všetko však chce čas. Ten je najlepší liečiteľ.“

V najťažšom období ju zároveň podržal jej veľký zástup fanúšikov na facebooku.

„Minule som si tak náhodne pozerala zloženie tých mojich ľudí, ktorých tam mám, a skoro 90 percent sú ženy. Keď vyšlo von, že sa rozvádzame, tak mi začalo písať veľmi veľa žien v podobnej situácii. Popisovali mi, čo sa im deje a ako sa to snažia zvládať. Bolo to veľmi milé, že sme sa navzájom všetky podržali a cítila som od nich podporu,“ priznala nám Mirka, ktorá o problémoch vo svojom súkromí dlhodobo mlčala.

Po rozvode obed

Dnes sa už televíznej hviezde o rozpade manželstva hovorí omnoho ľahšie. „Dlhodobo sme obaja tušili, že náš vzťah nie je úplne v poriadku,“ spomína na začiatky prvotných pochybností o tom, či nažívanie v jednej domácnosti s najkrajším mužom za rok 2008 Martinom Šmahelom má ešte zmysel.

Našťastie, obaja rodičia si včas a zhodne uvedomili skutočnú podstatu ich vzťahu. Pred osočovaním, nenávisťou či pomstou tak uprednostnili šťastie ich malej dcéry.

„Mali sme rovnaké priority. Rozhodli sme sa, že urobíme maximum preto, aby bola Miuška v poriadku, v pohode, aby to pocítila čo najmenej a myslím si, že sa nám to aj s odstupom času podarilo. Je to šťastné dieťa, keďže jej dávame zo seba všetko. Myslím, že takto je to správne,“ priznala Miriam.

Tá však v tomto smere nechcela nič nechať na náhodu a spolu s Martinom využila pomoc odborníka.

V moderátorskej práci sa jej darí, napriek tomu sa vzdeláva, aby mohla robiť certifikovanú dulu. 4 fotografie v galérii V moderátorskej práci sa jej darí, napriek tomu sa vzdeláva, aby mohla robiť certifikovanú dulu. Zdroj: ANČ

„Konzultovali sme s psychologičkou, ako celú situáciu vysvetliť Miuške. Vtedy povedala, že je ešte maličká a nemáme ju tým zaťažovať, že skrátka vezme tú situáciu pozvoľne, ako je. My sme sa rozišli keď mala 2,5 roka a vlastne v tom čase sme aj prestali spolu bývať. Teraz po roku si už ani nepamätá, že sme vôbec niekedy spolu bývali. To, že sme od seba, berie skrátka ako fakt,“ povedala nám starostlivá mamina, ktorá si svoj život medzičasom zariadila po svojom rovnako ako fitnes tréner Martin Šmahel.

Ten zo spoločného príbytku odišiel. Najskôr žil v podnájme, no neskôr si kvôli dcére zaobstaral dom so záhradou v maďarskej obci Rajka. Maličká Mia tak žije na striedačku v obidvoch domácnostiach.

Keďže súd manželov Šmahelovcov rozviedol až rok potom, čo už nežili pod jednou strechou, najbúrlivejšie emócie mali obaja už dávno za sebou. V tomto kontexte ich spoločná vysmiata fotografia „zavesená“ na sociálnych sieťach krátko po rozvode nevyznieva vôbec prekvapujúco.

„Za ten čas sme už naše vzťahy mali úplne upravené, vyčistené. Po rozvode sme spolu išli na obed, najedli sme sa a potom sme tak zvažovali, či to nedať von. Už niekoľko týždňov predtým nás novinári bombardovali otázkami a vypytovali sa, kedy máme dátum rozvodu a či už náhodou nie je potom. Rozhodli sme sa, že to zverejníme, nech máme svätý pokoj,“ ozrejmila.

Nový muž

Keďže sa Mirke takáto taktika osvedčila, podobný scenár si zopakovala aj s bývalým hokejistom Dušanom Pašekom pri zverejnení ich vzťahu.

„Sme obidvaja slobodní a nemali sme dôvod to nejako tajiť. Tak sme spolu a hotovo!“ Uviedla na margo „instagramovej“ fotografie, ktorou dala dvojica na známosť, že je spolu. Rovnako otvorene nám tiež priznala, že Dušana predtým vôbec nepoznala.

„Nevedela som, kto to je, pretože ja šport naozaj nesledujem,“ povedala so smiechom. Napriek všetkému veľmi ocenila fakt, že je z podobnej brandže ako ona.

„Mediálny tlak dokáže zvládnuť len silná osobnosť, a to Dušan je, takže to zvládame v pohode. Neviem si celkom predstaviť, že by som bola s niekým, kto nie je z tohto sveta, lebo pre takého muža by bolo dosť náročné zvládať to. Chce to naozaj silnú osobnosť. Treba sa dostať do takého nadhľadu a kašľať na to, čo píšu noviny, a to sa nám darí. Spolu sa na tom vždy zasmejeme. A je nám dobre, sme šťastní,“ priznala bez okolkov a narážala pritom na nedávne titulky v konkurenčných médiách.

Tie totiž zachytili Miriam s bývalým manželom Martinom Šmahelom v debate na markizáckej párty.

„Rozprávali sme sa spolu asi tri minúty pri jednom stole a potom sme sa každý venovali svojej partii. Spätne sme sa potom smiali, že za tú krátku chvíľu, čo sme sa spolu rozprávali v úplne priateľskej atmosfére, vzniklo veľa fotiek, ktoré boli povytrhávané z kontextu. Ale pobavilo nás to. V takom prípade nám ani nič iné neostávalo, keďže rôzne médiá poňali jednu situáciu celkom odlišne. Treba to brať s rezervou,“ myslí si mladá mamička, ktorej súkromný život je momentálne veľmi ostro sledovaný.

Práve preto oceňuje fakt, že v tomto smere je jej súčasný partner celkom znalý veci a z prílišnej medializácie si ťažkú hlavu určite nerobí.

Bývalý hokejista a súčasný manažér si markizáčku skutočne získal v každom smere. „Iniciačné“ skúšky však skladal priamo pri jej maličkej dcére, ktorá je podľa Mirkiných slov komplikovaná povaha. Práve preto sa ho rozhodla pripraviť na najhoršie.

„Upozornila som ho, aby nebral osobne, ak sa na neho ani nepozrie,“ zasmiala sa mamina svojráznej Mie, ktorá si cestu k cudzím ľuďom razí veľmi ťažko.

„Buď sa jej niekto páči, alebo sa jej niekto nepáči. Ak sa jej niekto nepáči, tak má smolu a aj tých, čo sa jej páčia, si veľmi dlho oťukáva, kým si ich pustí k telu,“ vysvetlila moderátorka, aby v krátkosti doplnila, „no s Dušanom to bolo tak, že oni si padli do oka od prvej sekundy a veľmi sa tomu teším,“ priznala.

Trojica navyše absolvovala spoločnú dovolenku pri mori, kde sa vzájomné vzťahy ešte viac utužili.

Jej prvá kuchárska kniha sa dočkala dotlače, už pracuje na druhej. 4 fotografie v galérii Jej prvá kuchárska kniha sa dočkala dotlače, už pracuje na druhej. Zdroj: Archív M. K.

Otvorená budúcnosť

Popri tom všetkom Miriam pracovne vonkoncom nezaháľa. V Markíze moderovala aj v čase letných prázdnin divácky obľúbený Reflex. Na nakrúcanie si z času na čas zobrala aj dcérku.

„Keď sme vysielali, tak sedela vedľa kameramana a ja som si dala na ústa prst a ukázala som jej, že má byť tichučko, lebo ideme do živého vysielania. Ona tam bola naozaj úplne ticho. Po vysielaní bola na seba taká hrdá a všetkým rozprávala, ako bola ticho ako myška a bola s maminkou v ‚telke‘.

Cez reklamu sa stále chcela vidieť v kamere. Veľmi sa z toho tešila a teraz chce byť aj ona moderátorkou, lebo sa jej páči, aké má maminka na sebe šaty, aký má mejkap,“ popísala nám Miriam. Ako sa zdá, doma si vychováva vlastnú konkurenciu.

Okrem moderátorskej brandže však pričuchla k písaniu, ku ktorému by sa od septembra opäť rada vrátila. Aj napriek rôznym prvotným pochybnostiam sa jej kuchárska kniha dočká pokračovania.

„Nepatrím medzi sebavedomých ľudí. Absolútne nie. Už keď ma na to nahovárali baby na sociálnych sieťach po prvýkrát, aby som kuchársku knihu urobila, tak som si hovorila, koho by to zaujímalo. Našťastie, z mojej prvej knihy bolo treba robiť dotlač, čo ma motivovalo k pokračovaniu.

Potrebovala som si však trošku oddýchnuť. Je to naozaj náročné písať kuchárku. Ono sa to nezdá, ale venovala som sa jej asi tak rok so všetkým, keďže som sa ju rozhodla vydať úplne sama a rátam, že tento rok, keď pomaličky začnem od septembra, tak budúci rok by mohla byť na pultoch,“ uvažuje nahlas a popri tom spriada ďalšie plány spojené s profesiou duly. Áno, duly!

Tomuto povolaniu by sa totiž rada zasvätila naplno, keď bude jej malá Mia staršia. Práve dokončuje štúdium pre certifikované duly, respektíve pre ženy, ktoré sú vyškolené na to, aby sprevádzali mamičku počas tehotenstva, pôrodu a šestonedelia.

Mirka sa rozhodla pre túto profesiu ešte počas svojho tehotenstva a zaujímavej myšlienky sa rozhodne vzdať nechce!

„Už mám absolvovaný celý školiaci rok, takže teraz ma čaká len veľa povinnej literatúry, napísať záverečnú prácu, absolvovať dva pôrody a bude. K jednému už idem teraz začiatkom februára. A keď toto všetko absolvujem a dokončím, tak už bude zo mňa dula,“ povedala nám.

Mladá mamička nechce zakrpatieť a stále na sebe pracuje. Moderátorský chlebík neberie ako jedinú alternatívu zarábania na život, preto sa pole svojej pôsobnosti rozhodla rozšíriť o rôzne oblasti, ktoré ju bavia a napĺňajú. Informácie, ktoré vďaka štúdiu nadobudla môže zároveň v budúcnosti zužitkovať pri ďalšom bábätku.

„O tom je ešte veľmi skoro hovoriť. Raz som sa v médiách vyjadrila, že v budúcnosti možno ešte nevylučujem druhé dieťa a bol z toho titulok, že bábätko hneď chcem,“ povedala nám veľmi opatrne.

A rovnako zdržanlivá je aj pri otázkach spoločného bývania s novým partnerom či ďalších plánoch v ich budúcnosti. „Ono sa to aj tak hovorí, že ak chceš rozosmiať Boha, povedz mu svoj plán... A my ho nechceme rozosmiať,“ uviedla možno trošku tajnostkársky, no vzápätí svoju odpoveď ozrejmila.

„Nám je tak dobre, že si vychutnávame prítomný okamih a každý deň a nejako tieto veci neriešime. Tým, že máme obidvaja za sebou vzťahy a vieme, že človek si môže naplánovať čokoľvek a myslieť do budúcna a stavať si vzdušné zámky, no život a osud to napokon zariadia tak, ako to má byť. Povedali sme si, že si budeme vychutnávať momenty, keď sme spolu a nebudeme vôbec riešiť, čo bude.“

© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×