Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Vica Kerekes: Je krásne mať zlomené srdce

04.09.2017 Na starnutie potrebujú niektorí ľudia poriadnu dávku odvahy. Vie to aj Vica Kerekes (36).
Vica Kerekes: Je krásne mať zlomené srdce
5 fotografií v galérii
Teraz je zase osudovou ženou kapitána Exnera, ktorého stvárnil Michal Dlouhý.
Autor fotografie: TV Prima

Keď sa rodáčka z Fiľakova rozhodovala, kam po gymnáziu, vypísala si prihlášku aj na policajnú akadémiu. Našťastie, pred zákonom dala prednosť umeniu a slovenský, český i maďarský filmový priemysel tak neprišiel o svoju femme fatale.

Aj ja mám celulitídu

Keď sme sa spolu rozprávali, pristúpil k nám úplne neznámy muž a mobilným telefónom si mlčky zvečňoval známu herečku bez toho, aby zo slušnosti utrúsil čo i len jedno slovo. A aby toho nebolo málo, o chvíľu sa vrátil, zrejme aby mal snímkov nadostač.

Herečka, ktorá zapĺňa stránky novín v troch krajinách, sa len zhovievavo usmievala. Na akýkoľvek prejav priazne mužov je roky zvyknutá.

S Vicou Kerekes sme sa stretli v Prahe, tesne po tom, ako ukončila nakrúcanie nového seriálu, kde stvárni – ako inak – osudovú ženu.

Kuracie krídelká s uhorkovým šalátom
Riaditeľ Cirkul’artu: „V novom projekte sme spojili folklór, cirkus a divadlo a chceme cestovať po svete.“
Nové odrody ovocia sú za pomoci postrekov výkonnejšie, s vôňou a chuťou starých sa nedajú porovnať

„Osudovou ženou môže byť predsa každá z nás. Mám pre všetky naozaj dobrý recept. Nažívajte si pokojne so svojou celulitídou, mám ju aj ja. Netrápte sa zbytočne nad svojou postavou, nepreháňajte to s cvičením a so zdravou stravou. V živote to určite nefunguje tak, že keď budeme hladovať, tak sa automaticky staneme štíhlymi, krásnymi a šťastnými.

Nechápem, prečo si niektorí ľudia myslia, že žena je príťažlivá len vtedy, ak je chudá ako palica. Každý sme prišli na svet úplne iný a odlišný od toho druhého a svoju prirodzenosť si máme chrániť. Nemám rada žiadne šablóny. Pri životospráve sa nejako extra nestrážim a zásadne odmietam dablérky, pretože príbeh by potom nepôsobil pravdivo.“

O Vice je známe, že si s radosťou dožičí pokojne aj domácu klobásu a rada si z času na čas na rodnom juhu Slovenska dopraje pohárik domácej pálenej.

S cvičením to nepreháňa, rada si dožičí dobré jedlo a z času na čas aj kvalitný nápoj. 5 fotografií v galérii S cvičením to nepreháňa, rada si dožičí dobré jedlo a z času na čas aj kvalitný nápoj. Zdroj: TV Prima

Dýchajú s hlavami dokopy

Prirodzenosť skloňuje aj pri svojom úplne novom koníčku. V rodnom Fiľakove si našla osobného trénera, aby ju naučil jazdiť na koni. Jej novým miláčikom je biely kôň s menom Tanečnica. Aby toho nebolo málo, nedávno si urobila vodičský preukaz.

„Čo sa týka auta, ešte mám trocha problém s parkovaním. Ale ja veľmi rada prekonávam v živote prekážky aj bojujem so svojimi osobnými strachmi, a tak to bolo aj s koňom. Jazda na koni, tak to je príroda a prirodzenosť. Nie som v prírode jediná a hlavne, nie som ako človek dominantná, musím sa prispôsobiť a ladiť s prostredím.

Je to nádherné. Robím všetko, čo súvisí so starostlivosťou o koňa, kydám aj hnoj. Potom si dáme s Tanečnicou hlavy dokopy a spolu dýchame. V našej brandži inklinujeme k mnohým neprirodzeným veciam, preto to chcem vyvážiť práve prirodzenosťou, ktorá spočíva v prírode a jazde na koni.“

Bude zabíjať

Herečka s ohnivočervenou hrivou sa nám zdôverila, že myšlienkami je už v Budapešti pri nakrúcaní ďalšieho projektu. Pôjde o drámu z vojnového obdobia. Stvárni tam postavu matky, ktorá bojuje s osudom, aby jej dcéra neumrela od hladu.

Jjasno má aj v tom, koho by si vedela predstaviť ako partnera po svojom boku: „Potrebujem partnera, ktorý sa o seba prehnane nestará. Nesmie to byť žiadny metrosexuál. Nech je to dominantná osoba a nech miluje svoj život. Vo vzťahu by malo platiť – ja mám svoj život, on má svoj život a potom máme spoločný život.

A nech sa spolu veľa rozprávame aj veľa mlčíme. Musí to byť vyvážené. A nemyslite si, že som nikdy nemala zlomené srdce. Bolo, a veľakrát. Ale je to krásne a úžasné, človek pocíti, že žije, že je schopný kráčať ďalej.“

Všetko je to o vyžarovaní

Vica prežíva skvelú kariéru. Bola nominovaná na Českého leva za postavu horárovej manželky vo filme 7 dní hříchů (2012) a naši južní susedia v Maďarsku ju dvakrát poctili cenou za najlepšiu herečku roka.

Kvôli účinkovaniu vo filme Muzikál aneb Cesty ke štěstí (2016) absolvovala maratón tanečných tréningov. V špionážnom dramatickom filme Krycí jméno Holec (2016) sa musela zase naučiť plynule rozprávať nemecky a kvôli príbehu o osudovej láske a nezlomnom priateľstve Tenkrát v ráji (2016) zase liezť po skalách.

Atuálne tvorí pár s Lukášom Musilom a ako hovorí, je pripravená na materstvo. 5 fotografií v galérii Atuálne tvorí pár s Lukášom Musilom a ako hovorí, je pripravená na materstvo. Zdroj: Herminapress

Hovorilo sa o nej ako o horúcej kandidátke na rolu grófky v jojkárskom seriáli 1890, no sama tvrdí, že to nebola pravda: „Je to hlúposť, neverte týmto rečiam, že som v seriáli 1890 mala hrať mladú grófsku dcéru. Nechápem ženy, ktoré si myslia, že budú stále vyzerať ako dvadsaťročné, hoci je pravda, že aj niektoré štyridsiatničky vyzerajú mladistvo.

Všetko je to o tej osobe, čo vyžaruje z nej, vtedy nie je dôležité, aký má údaj o narodení v rodnom liste. Hrávam už aj matky, vedela som, že to raz príde, všetko má predsa svoj čas, hoci o mne neprajníci celé roky tvrdili, že stvárňujem navlas rovnaké postavy.“

Iba pár týždňov potrvá, kým do kín príde film, ktorý by mal úplne nabúrať klišé či mýty o zaškatuľkovaní herečky, ktorej poznávacím znamením sú pehy a príťažlivé ženské krivky. Vo filme Milada stvárni sestru v 50. rokoch nespravodlivo odsúdenej a popravenej političky.

V tomto prípade sa zase musela popasovať s anglickým jazykom. V hlavnej postave v koprodukčnom filme sa predstaví hollywoodska hviezda izraelského pôvodu Ayelet Zurer (48). Silný príbeh o silnej žene už teraz Čechov dvíha zo stoličiek, veď Milada Horáková je pre nich bezpochyby národnou hrdinkou, symbolom odvážneho boja za slobodu. V hlavnom meste dokonca po popravenej političke nesie meno aj jedna z ulíc.

Keď to príde

Vica Kerekes aktuálne tvorí pár s Lukášom Musilom (32), ktorý v minulosti hrával extraligový hokej, dnes sa však živí hlavne ako výtvarník. Keď pred časom odišla z jednej z tlačových konferencií s ospravedlnením, že je jej zle, netreba sa diviť tomu, keď českí novinári prišli s informáciami typu – asi je tehotná.

Deväť mesiacov odvtedy už určite ubehlo, Vica však stále nekočíkuje. „Viem si úplne reálne predstaviť, že by som mala nielen seriálové či filmové, ale už aj svoje vlastné dieťa. Keď to príde, tak to príde.“

© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×