Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Koktala a bola terčom posmeškov. Nicole Kidman sa postavila aj scientológii

10.07.2017 Svet filmu si podmanila už ako 16-ročná. Herečka, ktorej poznávacím znamením boli červené kadere a porcelánová pleť, má 50 rokov a na svojom konte 70 filmov. Nicole Kidman má teda čo oslavovať.
Koktala a bola terčom posmeškov. Nicole Kidman sa postavila aj scientológii
5 fotografií v galérii
Adoptívne deti, ktoré sú dnes už dospelé, po rozvode ostali s otcom.
Autor fotografie: Getty Images

V detstve koktala a musela znášať posmešky spolužiakov pre svoje vlasy atypickej ryšavej farby a preto, že vyčnievala z davu pre svoju 180-centimetrovú výšku. Napriek tomu sa dcéra biochemika a psychológa vyrastajúca na predmestí Sydney v Austrálii stala hereckou hviezdou svietiacou na svetovom filmovom nebi.

Režiséri jej s veľkou dôverou zverujú náročné postavy a vedia prečo. Do svojej práce dáva úplne všetko. Veď po nakrúcaní romantickej drámy Portrét dámy (1996) sa psychicky zrútila a na niekoľko dní sa úplne uzavrela do seba. Až do takej miery totiž dovolila slobodomyseľnej Isabel, aby opantala jej skutočnú osobnosť.

Sedela v kúpeľni a plakala

Má Oscara za Virginiu Woolfovú z drámy Hodiny (2003), tri Zlaté glóbusy aj cenu BAFTA. Vo februári bola nominovaná na ďalšieho Oscara za stvárnenie adoptívnej matky indického chlapca vo filme Lion.

Po zhliadnutí príbehu plného silných emócií väčšina divákov vstávala v kinách zo sedadiel so slzami v očiach. Samotná herečka sa úprimne vyznala, že film bol pre ňu ako „milostný list“ pre jej dve adoptívne deti Isabellu (25) a Connora (22).

S hrdosťou rozpráva aj o svojom výkone v novej dráme Veľké malé klamstvá (2017), v ktorej jej postavu zneužíva manžel. Večer síce chodievala z nakrúcania domov s modrinami, podľa nej však bolo dôležité u divákov vytvoriť dojem, že príbeh je svojím spôsobom reálny. „Prišla som domov, sedela v kúpeľni a plakala. Naozaj sa asi veľmi ponáram do svojich rolí.“

V roku 2001 v romantickom muzikáli Moulin Rouge dala zase celému svetu vedieť, že nie je len dobrá herečka, ale aj speváčka. A to najprv do továrne na sny, do Hollywoodu, vstupovala len ako manželka megaviezdy Toma Cruisa (54), hoci už mala na svojom konte slušnú hereckú kariéru.

Zoznámili sa v roku 1990 pri nakrúcaní drámy Dni hromu. Viac než 10-ročné manželstvo sa však borilo s márnou snahou mať vlastné deti a so scientologickou cirkvou, do ktorej Nicole Kidman odmietala vstúpiť, kým jej manžel je, naopak, jej veľkým stúpencom.

Herečka stále spomína, aká hrdá je na to, že ju vychovávala matka s prísnymi feministickými zásadami. Dnes má preto tendenciu pomáhať iným ženám. Hoci jej presvedčenie neznamená nenávisť k mužom, k manželskému trojuholníku ona, Tom Cruise a scientologická cirkev sa postavila s patričnou dávkou rozumu samostatne mysliacej ženy.

Žiaľ, táto cirkev ju obrala o dve adoptívne deti, ktoré sa po rozvode rozhodli žiť s otcom. Dcéra dnes pracuje ako kaderníčka a vizážistka, syn je známym dídžejom.

Predsa len, odhliadnuc od vážnych problémov, s akými sa borilo toto slávne manželstvo, Nicole Kidman odštartovala novú partnerskú módu, alebo takzvaný kult vyšších žien, keď nabrala odvahu čeliť posmeškom, že má vedľa seba oveľa nižšieho partnera.

Fotogaléria
5
fotiek v galérii

Doma je skala aj lepidlo

V 80. rokoch minulého storočia slávila prielom vo svojej kariére s divokou kučeravou červenou hrivou. Dnes je z nej blondína a jej bledá aristokratická tvár s chladným výrazom budí dojem, že nestarne. Je to však aj vďaka botoxu, ktorý herečka priznala a vzápätí tieto zákroky aj oľutovala, pretože jej po nich akoby skamenela tvár.

Mohlo by sa zdať, že polstoročie svojho života oslavuje na celebritnom večierku, no nie je to tak. Oslavu si vychutnala iba v kruhu rodiny; prišla aj jej mladšia sestra Antónia s rodinou, ktorá pracuje ako novinárka.

Chýbali rodičia, ktorí jej boli vždy veľmi blízki. Pre matku je cestovanie z ďalekej Austrálie náročnou tortúrou a otec zomrel v roku 2014 na infarkt. „Milujem hranie, no ísť s deťmi do zoo je oveľa väčšia zábava.“

Adoptívne deti s ňou odmietli zdieľať spoločnú domácnosť a slávna herečka celé roky na margo ich vzájomného vzťahu mlčí. Nečudo, že si intenzívne vychutnáva materstvo pri dvoch vlastných dcérach, Sunday Rose (8) a Faith Margaret (6), pričom mladšiu z nich páru vynosila náhradná matka.

Nicole Kidman je od roku 2006 vydatá za country speváka Keitha Urbana (49). Ani toto manželstvo nie je úplne bez tieňa, visia nad ním chmáry niekdajšej závislosti speváka od alkoholu. Manželia s deťmi aktuálne žijú ďaleko od Hollywoodu – v meste Nashville v štáte Tennessee. Možno zveličene tvrdí, že tam nikto netrápi jej rodinu.

„Mesto nás chráni. Našli sme tam láskavých a veľkorysých ľudí. Veľmi si strážime svoje súkromie. Rodina je moja veľká láska, moja vášeň. Vychovávať deti a byť s manželom, to je moje šťastie. Viete, ako vyzerajú moje deti? Nie? Správne,“ spokojne sa zasmiala pri jednom z rozhovorov s novinármi.

Sprostosti XXL: Afričania volia Kotlebu a iné špásonosné myšlienky

Opäť je čas na chobotiny týždňa, ako sme ich zaznamenali na stránke Prečo ľuďom hrabe. Som naozaj rád, že majú taký úspech, lebo Soroš mi zvýšil honorár o 3,14 krvavého šekelu za jeden diel.

Jej manžel ju zas v mnohých rozhovoroch glorifikuje, že je symbolom mocnej ženskej energie v dome. „Je skala, je lepidlo, je srdcom nášho domova.“ Slávna herečka dokonca kvôli tomu, aby čo najmenej odchádzala od svojej rodiny, nemá problém kupovať si aj šaty online, a to ju módni kritici hodnotia ako ikonu v obliekaní.

„Je to praktické hlavne pre matky s malými deťmi. Myslím si však, že niekedy sa móde pripisuje zbytočne veľa dôležitosti. Na festivale v Cannes sa viac hovorilo o tom, čo som mala oblečené na červenom koberci ako o filmoch, v ktorých som účinkovala. Dokonca aj na večierku v našom dome či na stretnutí s matkou bolo predmetom rozhovoru oblečenie. Šaty predstavujú sen, produkujú moment mágie. Je to síce úžasné, no iba na chvíľu. Hneď nato som totiž späť v Nashville, a to je viac než mágia.“

Dieťa z Indie?

Manželia v ostatných rokoch zapĺňajú spoločenské rubriky správami typu, že sa snažia priviesť na svet ešte jedno dieťa, kľúčovú úlohu však zohrá náhradná matka. Objavili sa aj informácie, že Nicole Kidman uvažuje o adopcii dieťaťa z Indie. Možno je to nezmysel, no na druhej strane, nebolo by veľkým prekvapením, keby sa ukázalo, že je to pravda.

© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×