Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Škandál Borisa Kollára vyvolal otázku: Kto je zodpovedný za to, že deti sa nesprávajú ako deti?

03.04.2017 (13/2017) Kauza Čistý deň už pomaly smerovala pod koberec, keď sa o vzkriesenie ďalšieho vyšetrovania postaral nechtiac Boris Kollár (51) a jeho neutíchajúci sexuálny apetít.
Škandál Borisa Kollára vyvolal otázku: Kto je zodpovedný za to, že deti sa nesprávajú ako deti?
4 fotografie v galérii
Kollárova stratégia, že jeho neštandardný „rodinný“ život je verejný, mnohých odzbrojuje.
Autor fotografie: Michal Hanko, Nový Čas

To, čo u mnohých vyvoláva prinajmenšom rozpaky, teda vytrvalé plodenie detí s rôznymi matkami a otvorené hlásenie sa k tomu, že Kollár sa v prípade žien nemieni nijako obmedzovať, možno tentoraz nevdojak poslúžilo dobrej veci. Šokujúce odhalenie pikantnej sexuálnej komunikácie na facebooku medzi podnikateľom a v tom čase budúcim poslancom s neplnoletou Simonou (dnes 18) totiž opäť obrátilo pozornosť k Čistému dňu a tomu, čo sa v skutočnosti deje za múrmi zariadenia, ktoré má slúžiť na liečbu drogovo závislých.

Veľká šťastná rodina

Nie je žiadnym tajomstvom, že rozmach sociálnych sietí umožnil okrem bohumilého virtuálneho spájania sa ľudí krížom-krážom cez celú zemeguľu aj nové spôsoby manipulácie, zneužívania, obťažujúceho prenasledovania či lákania na sex. Všetko dobré sa dá nejako zneužiť a stopercentne to platí aj o facebooku, twitteri, internetových „zoznamkách“ a podobne. To, čo by si mnohí zoči-voči k druhému človeku nedovolili, lebo by nenašli odvahu, dovolia si schovaní za falošné či skreslené osobné profily pod anonymnými nickmi.

Má 14, 15 alebo 18, či 23 rokov? Spoznali by ste to? 4 fotografie v galérii Má 14, 15 alebo 18, či 23 rokov? Spoznali by ste to? Zdroj: jobformodels.sk

Boris Kollár sa za falošný profil neskrýva, zjavne to asi nepotrebuje, naopak, zdá sa, že práve jeho povesť muža, ktorý je permanentne na love, niektoré mladé ženy priťahuje ako nočné mory svetlo. Inak by ani nemohol mať desať detí s deviatimi rôznymi ženami, ktoré o jeho postoji k manželstvu a ku klasickej rodine určite vedeli. Napokon, aj samotný názov politickej strany, s ktorou sa na prvý šup dostal najznámejší slovenský multiotecko do parlamentu, je kúzelný. Viac než 126 000 ľudí, ktorí mu dali vo voľbách preferenčné hlasy, si teraz môže smelo hovoriť – áno, Sme rodina, aj keď taká veľmi, veľmi vzdialená.

Na dedičstvo to síce nevyzerá, ale na priamy odkaz od voličov, že sa im Kollárovo poňatie „širokospektrálnej“ rodiny pozdáva, áno. S takou masou fanúšikov za chrbtom tak môže poslanec smelo klásť otázku, kto koho vlastne loví, či on ženy, alebo ženy jeho. Ak Kollárov fanklub zneistel, či sexuálnymi narážkami nabitá komunikácia s pätnásťročným dievčaťom nie je už za čiarou, milovník žien môže bez problémov kontrovať otázkou, prečo neplnoleté dievčatá vešajú na sociálne siete fotografie podobné tej, ktorú zavesila Simona a čo s tým robia ich rodičia.

Ozaj, prečo?

Pretože mnohé mladistvé, ktoré oklamú registráciu na sociálnej sieti, sa vydávajú za staršie, ako sú, a veselo koketujú, trebárs aj s Kollárom. K pikantným rečičkám pridajú pikantnú fotku. Mnoho mužov si ju s chuťou preštuduje do detailov, ale či je to telo v danej chvíli zrelé, neriešia. A mali by? Dnešné deti sú oveľa vyspelejšie, trocha mejkapu urobí svoje. Ako má dospelý chlap, ktorému sa ponúka zamaskovaná trinástka na sexuálne avantúry, zistiť, koľko má rokov? S kým a o čom si ich dcéra trkoce na sieťach, by tak v prvom rade naozaj malo zaujímať najmä rodičov. V tomto smere sú rovnako zodpovední ako zvádzaný muž, lebo sú dospelí.

Pobyt v Čistom dni dostal nečakanú príchuť škandálu. Vľavo už dospelá Simona. 4 fotografie v galérii Pobyt v Čistom dni dostal nečakanú príchuť škandálu. Vľavo už dospelá Simona. Zdroj: Maroš Herc, Nový Čas

Sex náš každodenný

„Najmenej päťkrát ho zneužila takým spôsobom, že s ním vykonávala pohlavný styk, vzájomný orálny styk a iným spôsobom ho sexuálne zneužívala za účelom vlastného sexuálneho vzrušenia. V dôsledku čoho ohrozila jeho ďalší mravný a telesný vývoj. Úmyselne vydala osobu mladšiu ako 15 rokov nebezpečenstvu spustnutia tým, že ju zvádzala k nemravnému životu,” zaznelo na súde s učiteľkou slovenského jazyka Danou Kováčovou. Tridsaťtriročnú ženu, ktorá v roku 2013 spávala so svojím 12-ročným žiakom a istý čas existovalo podozrenie, že s ním čaká aj dieťa, napokon odsúdili na štyri roky nepodmienečne. Neštandardný sexuálny apetít tak mladú učiteľku doviedol do basy. Prečo tento extrémny prípad spomíname?

I keď si mnohí muži zrejme myslia, že chalan si užíval a čo by oni za to v jeho veku dali, pravda je, že psychika dieťaťa na hranici dospievania sa ešte stále len formuje a dôsledky budú zjavné až niekedy v dospelosti. Podobne je to i u dievčat, hoci niektoré štrnásť- či pätnásťročné devy vyzerajú staršie a mnohé sa tak možno aj cítia, isté je, že od skutočnej dospelosti sú ešte ďaleko. Napriek tomu, že niektoré sú sexuálne aktívne už v tomto veku alebo aj skôr. Zodpovednosť za to, čo sa s nimi deje, majú nielen pred zákonom dospelí, ktorí by mali mať toľko rozumu, aby s „dospelácko“ vyzerajúcim človekom zaobchádzali ako s tým, kým v skutočnosti je. Pubertiakom. A nemanipulovali s ním s cieľom niekoho zdiskreditovať, ako sa vraj stalo v prípade Čistého dňa.

Neplnoletá Simona na facebook vešala fotografie v plavkách a sexi polohách. Upútali aj Kollára. 4 fotografie v galérii Neplnoletá Simona na facebook vešala fotografie v plavkách a sexi polohách. Upútali aj Kollára. Zdroj: jobformodels.sk


Zachránili dravca, ktorý na Slovensku takmer vyhynul: Pracujeme s vedou, nie so vžitými názormi
S mužom sa rozvádzame a začal byť agresívny, polícia tvrdí, že ho nemôže vykázať z bytu: majú pravdu?
Spieva vo Viedni, v Paríži i Londýne: Mrzelo ma, keď ma v SND nezobrali ani po tretíkrát

© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×