Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Otec si našiel priateľku a rodinu nechce počúvať: Nevidí, že jej ide len o peniaze?

26.03.2017 Niekto zostáva sám ako vdovec či vdova a niekto pokračuje v ďalšom príbehu. Vyrovnať sa s tým je pre deti vždy fuška.
Otec si našiel priateľku a rodinu nechce počúvať: Nevidí, že jej ide len o peniaze?
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock

Mama zomrela pred tromi rokmi a zistili sme, že otec, ktorý má 70 rokov, si našiel priateľku. Sestra sa na neho nahnevala a už rok s ním nekomunikuje. Berie to ako zradu. Otec si ju chce k sebe nasťahovať, z čoho nie sme nadšení, ale myslím si, že by sme mu nemali do života hovoriť. Bojíme sa o neho, pretože tá žena nemá dobrú povesť. To nevidí, o čo jej ide? Len o peniaze.

Ľudka

Radí psychológ Mgr. Miroslav Zahumenský

Najťažšie v živote je vcítiť sa do života iného človeka. Niekedy nepomáha ani empatia, pretože zlyhá predstavivosť. Ako sa asi má 70-ročný muž, ktorému zomrela žena, s ktorou dlhé roky žil? Čo potrebuje? Viem, že ide o vášho otca, a neviem presne, čo sám budem v 70-ke potrebovať, ale viem, že nebudem chcieť byť sám. Hnevať sa na otca môžete. Nerobí to, čo si predstavujete, že by mal. A že si otec nevybral dobre? Váš otec je silný muž a nechce sa podvoliť veku. Vy ste jeho milujúce dcéry a bojíte sa, aby si pri tom neublížil. Pekný príbeh. Poznám takých viac, vždy to vyvoláva silné emócie, lebo ide aj o majetok a tam končia žarty.

Určite sa musíte rozprávať, aby ste sa neodcudzili a doriešili aj majetkové otázky. Ale ak budete obviňovať jeho partnerku a útočiť na ňu, naznačovať jeho nerozum či sa urážať, nikam sa nedostanete. Naopak, bude to zvonku vyzerať, že o majetok ide predovšetkým vám. A vám ide o dobro otca, však?! Prepáčte, ak na vás tlačím. Chápem, že ste tri roky po smrti mamy. Ale život ide ďalej. Niekto zostáva sám ako vdovec či vdova a niekto pokračuje v ďalšom príbehu. Vyrovnať sa s tým je pre deti vždy fuška, ale zvládnete to.

 


Svoje otázky psychológovi Mgr. Miroslavovi Zahumenskému môžete posielaťna e-mailovú adresu odbornici@zivot.sk

 

Andrea Vadkerti pracuje v Singapure ako koučka: Trápenie človeka je voľba, nie nevyhnutnosť
Dcéra sa vrátila z Mexika, kde sa jej narodilo dieťa, má nárok na príspevok pri narodení dieťaťa?
Exmanželka Lennyho Krevitza sa prechádza so somárom, jej mladší partner vyzerá ako bezdomovec

© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×