Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Stará mama: Vnuk má ťažkú skoliózu. Je možné poistiť aj dieťa s takouto diagnózou?

16.03.2017 Detské poistenie môže zabezpečiť finančnú pomoc aj v prípade ťažkých diagnóz či úrazu, aj v prípade potreby následnej špeciálnej starostlivosti.
Stará mama: Vnuk má ťažkú skoliózu. Je možné poistiť aj dieťa s takouto diagnózou?
1 fotografia v galérii
Autor fotografie: PR článok

Dobrý deň, môjmu 7-ročnému vnukovi chcem uzatvoriť poistenie, má však ťažkú skoliózu. Známi mi hovoria, že s takouto diagnózou môže byť s poistením problém. Je to pravda?

Anna

Radí Mgr. Blanka Hatalová, členka predstavenstva KOMUNÁLNEJ poisťovne

Ak chcete Vášho vnuka zabezpečiť pre prípad, že by si privodil úraz a potreboval by špeciálnu starostlivosť, odporúčam, aby ste mu uzatvorili životné kapitálové poistenie. Toto detské poistenie je vhodnou kombináciou sporenia do budúcnosti a poistenia rôznych druhov rizík.

Platíte pri ňom pravidelné poistné podľa vašich možností od 20 eur mesačne Z nich sa časť automaticky presunie do sporiacej zložky, kde sa zhodnocuje garantovaným úrokom. Práve zhodnocovanie peňazí je hlavným rozdielom medzi detským poistením a pripoistením dieťaťa v rámci poistky rodiča, kde sporiaca zložka chýba. Nasporené financie vyplatíme Vášmu vnukovi jednorazovo, keď ho príjmu na vysokú školu, zoberie si úver na bývanie alebo sa ožení. V prípade vysokoškolského štúdia si môže zvoliť aj inú formu – pravidelné mesačné vyplácanie. Ak ani jednu z týchto  možností nevyužije, dostane Váš vnuk nasporenú finančnú čiastku automaticky pri dovŕšení 27. roku života.

Navyše, vďaka rizikovej časti a špeciálnym pripoisteniam bude váš vnuk počas celej doby poistenia chránený pre prípad akéhokoľvek úrazu. Tie sa deťom najčastejšie prihodia doma alebo v škole, kde sú počas prestávok v neustálom pohybe. Okrem základného poistenia môžete svojmu vnukovi dopriať ešte väčšiu poistnú ochranu, ak ho pripoistíte na tzv. materiálnu škodu. Poisťovňa v takom prípade uhradí okrem krádeže a ujmy, ktorú mu v škole spôsobia iní, aj škodu, ktorú by prípadne zavinil na školskom zariadení, resp. niektorému zo spolužiakov on.

Ak by ste pri výbere vhodného poistenia a pripoistenia pre vnúčatá, potrebovali pomôcť alebo poradiť podrobnejšie, kliknite na našu webovú stránku www.kpas.sk, pošlite nám otázky e-mailom na adresu info@kpas.sk alebo nás navštívte na ktoromkoľvek obchodnom mieste KOMUNÁLNEJ poisťovne.

 

© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×