Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nechcem nikomu ublížiť! Kamarátka sa rozviedla a ja som sa zamilovala do jej muža, čo mám robiť?

12.03.2017 (10/2017) Všetci snívame o niečom trvalom, o naplnenom živote, deťoch, budúcnosti, v ktorej sme spokojní a šťastní. Keď to zavoniame, ideme za tým ako zmyslov zbavení.
Nechcem nikomu ublížiť! Kamarátka sa rozviedla a ja som sa zamilovala do jej muža, čo mám robiť?
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: iStock

Moja veľmi dobrá kamarátka sa rozviedla a ja som sa po jej rozvode náhodou stretla s jej mužom. Dobre sme sa porozprávali, zašli sme na kávu a začali sa stretávať. Myslím si, že toto naše kamarátstvo definitívne pochová. No asi som sa zamilovala. Nechcem nikomu ublížiť...

Sára

Radí psychológ Mgr. Miroslav Zahumenský

Ako sa hovorí, nie je možné prežiť život bez toho, aby sme aspoň raz niekomu nestúpili na nohu. Verím vám a verím aj sebe, vedome nechceme ublížiť nikomu, pretože si ctíme morálne a etické zákony. Lenže bum, máme tu vášne, emócie, potreby, keď chcete iskry, osudy a hviezdy. Už oddávna žasneme nad krásnym príbehom. Taká trójska Helena. Paris pôvodne prišiel so svojím bratom do Tróje, aby podporil spojenectvo a mier. No keď zbadal krásnu Helenu, bolo po diplomacii a priateľstve.

Ani mne sa nepáči, že sa dejú takéto veci. Že musíme obetovať jednu dôležitú vec, ako je napr. kamarátstvo, inej dôležitej veci, ako je láska. Všetci však snívame o niečom trvalom, o naplnenom živote, deťoch, budúcnosti, v ktorej sme spokojní a šťastní. Keď to zavoniame, ideme za tým ako zmyslov zbavení. Asi vaše kamarátstvo skončí, zvyčajne sa to berie ako podraz. Ak to, čo vzniká, presiahne rámec kamarátstva, bude to dobrá výmena a všetko sa časom zahojí. Treba sa však mať na pozore a dobre si prejsť v hlave to, čo ste sa dozvedeli o exmanželovi od kamarátky a čo sa teraz dozvedáte od neho samého. Len tak pre istotu, ak by vášeň a láska oslepovali. Aby vás prípadná mačka vo vreci nedoškriabala.


Svoje otázky psychológovi Mgr. Miroslavovi Zahumenskému môžete posielaťna e-mailovú adresu odbornici@zivot.sk

 

Andrea Vadkerti pracuje v Singapure ako koučka: Trápenie človeka je voľba, nie nevyhnutnosť
Dcéra sa vrátila z Mexika, kde sa jej narodilo dieťa, má nárok na príspevok pri narodení dieťaťa?
Exmanželka Lennyho Krevitza sa prechádza so somárom, jej mladší partner vyzerá ako bezdomovec

© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×