Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Film Život je život sa nedá stráviť s vážnou tvárou, zahrala si v ňom aj speváčka Kristína

21.05.2015 Svieža česká crazy komédia, ktorá má dnes v kinách premiéru, vyvoláva smiech od začiatku až do konca. Situačné scény, slovné hračky, aj gagy, ktorými je film prešpikovaný, sa totiž nedajú stráviť s vážnou tvárou.
Film Život je život sa nedá stráviť s vážnou tvárou, zahrala si v ňom aj speváčka Kristína
2 fotografie v galérii
Ondřej Vetchý ako agent 007 s policajtkou Luciou, ktorú stvárnila Kristína Peláková.
Autor fotografie: Bontonfilm

Hlavná postava náčelník policajnej stanice František (Ondřej Vetchý) si servítku pred ústa nedáva. Jednoducho, kedy chce, vtedy vystrelí poznámku či invektívu a vôbec ho nezaujíma, či sa to niekoho dotkne. Veď prečo by sa malo, keď on je náčelník, on rozkazuje a všetci sa mu prispôsobujú.

František má doma štyri ženy. Okrem manželky poštárky (Simona Stašová) ešte tri dcéry. Najstaršia Paula (Bára Poláková) je už vydatá a jej manžel Stando (Petr Vančura) je často terčom Františkových ironických poznámok. Nemá silu sa im brániť, tak sa podriaďuje, hoci ho to vnútorne deptá. Jednoducho je vidieť, že si so svokrom nesadli a ten mal inú predstavu o zaťovi. V rodine vládne disciplína, akú otec zaviedol, no ani dve mladšie dcéry nie sú z toho nadšené. Navyše manželka začne otravovať, že by konečne aspoň raz v živote mohli ísť k moru. No Františkovi najlepšie „sedí“ Máchovo jazero, kde každý rok dovolenkujú, tak prečo to meniť. Navyše, aj pivo je tam lacné.

Simona Stašová si vo filme zahrala manželku hlavného hrdinu. 2 fotografie v galérii Simona Stašová si vo filme zahrala manželku hlavného hrdinu. Zdroj: Bontonfilm

Rodinu rozladí priznanie najmladšej dcéry, že je tehotná a nevie s kým. Otec František je razom vyšetrovateľ, vypáči z dcéry popis „páchateľa“ a zmení sa na Jamesa Bonda. V elegantnom obleku nasadne do drahého športiaka a začne pátrať.

František si žije rodinný aj policajný život. A do toho scenárista (Martin Horský) skvele namixoval ešte aj jeho ďalšie životy, ktoré si vysníva. Podľa situácie je z neho úspešný agent 007, nebojácny rytier, či lovec ženských sŕdc. Vtipné sú prestrihy zo snívania do reality. Napríklad v scéne kde je on, príťažlivý elegán s vypracovanými svalmi, obklopený štíhlymi kráskami v plavkách. V pozadí je more, palmy, v ruke má pohár sektu a keď si už začne medzi kráskami vyberať, precitne na volanie o pomoc. V jazere sa mu topí manželka. No čo už, aj také prebudenia patria k životu.

Trochu slnka do policajného života vnesie mladučká policajtka Lucia (Kristína Peláková), ktorú hneď začnú policajti obletovať. Aj František už s ňou sníva a robí chyby, ktoré manželka odhalí. Je urazená a spriahne sa s úspešným spisovateľom (Miroslav Táborský), ktorý si naplánoval dovolenku pri mori. Lenže všetko je zrazu inak, život to zmenil. A veru poriadne! Postavy posunul do nových úloh.

Najmä v snivých Františkových úletoch sa blysol kameraman (Václav Tlapák). V tuneli Blanka pri skvelej automobilovej naháňačke, alebo v Taliansku, kde na historickom škuneri natáčali dobrodružné sekvencie. Perfektné boli aj akčné scény filmované na Ploskovickom zámku. Ten bol v jednej scéne tak dočervena osvetlený, akoby to bol vstup do pekla.

Režisér Milan Cieslar stavil na kvalitu. Ondřej Vetchý a Simona Stašová sú skvelí charakteroví herci, no viackrát ukázali, že majú aj komediálny talent. A v tom filme to potvrdili.

© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×