Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Otrava, úplatky aj nechcené dedičstvo: Českom otriasalo viacero tém, o zábavu sa postaral Zeman

28.04.2015 (18/2015) Vladimír Růžička prehovoril, bývalého premiéra pochovali, syn Ivety Bartošovej dedil a prezident viezol pápežovi niečo tajomné.
Otrava, úplatky aj nechcené dedičstvo: Českom otriasalo viacero tém, o zábavu sa postaral Zeman
8 fotografií v galérii
Pápež František a český prezident Miloš Zeman počas súkromnej audiencie vo Vatikáne.
Autor fotografie: ČTK

Uplynulý týždeň bol u našich susedov trochu smutný. Nebyť prezidenta Miloša Zemana, asi by to tak aj zostalo.

Prioritou sú teraz MS

Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Vladimír Vůjtek rieši v porovnaní so svojím českým kolegom pred blížiacimi sa Majstrovstvami sveta v hokeji v Prahe a Ostrave naozaj drobnosti. Jeden z vyvolených Martin Réway meškal údajne kvôli zápche polhodinu na zraz reprezentácie, čím trénera poriadne zmiatol.

Čo by za takýto „problémik“ dal jeho náprotivok Vladímir Růžička, ktorému pred svetovým šampionátom, navyše v rodnej krajine, padol na hlavu megaškandál. O čo v ňom ide? Růžička mal podľa slov otca jedného hráča Slávie prijať pol milióna českých korún za to, že si jeho syn v mužstve zahrá. To sa však nestalo a tatko zverejnil háklivú nahrávku.

Kouč Vladimír Růžička čelí nepríjemnej kauze, ale prioritou sú pre neho blížiace sa majstrovstvá sveta. 8 fotografií v galérii Kouč Vladimír Růžička čelí nepríjemnej kauze, ale prioritou sú pre neho blížiace sa majstrovstvá sveta. Zdroj: Profimedia.sk

Hoci sa o kauze hovorí už dlhšie, tréner sa k téme vyjadril prvý raz až teraz pre denník Sport. K podstate veci logicky nepovedal nič, len takmer v každej odpovedi opakoval, že ho to mrzí: „Veľmi ma mrzí moja nedôslednosť, a to, že sa to rozbehlo práve pred týmito majstrovstvami. A že to negatívne ovplyvnilo aj celý náš hokej,“ povedal a pokračoval: „Vrhlo to na mňa zlé svetlo rovnako ako na mojich najbližších. I to je vec, ktorá ma mrzí. Dúfam, že sa to čo najskôr vyšetrí a ukáže sa, že som sa ničoho nezákonného nedopustil,“ dodal a zvyšok informovanosti o kauze prenechal do budúcnosti svojmu právnemu zástupcovi so slovami: „Moja absolútna priorita teraz je maximálne sa sústrediť na prípravu a potom na samotný turnaj. Pre úspech urobíme všetko.“

Vila patrí Arturovi

Pár dní pred prvým výročím samovraždy Ivety Bartošovej vyšla najavo informácia, že od 23. marca patrí dom po mame v pražskej Uhříněvsi synovi Arturovi (18) na základe ukončeného dedičského konania.

Bartošovej dom v Uhříněvsi. 8 fotografií v galérii Bartošovej dom v Uhříněvsi. Zdroj: Blesk

Speváčkiným posledným želaním v liste na rozlúčku bolo, aby nehnuteľnosť zdedil práve on. Dokonca ani vdovec Josef Rychtář proti tomu nič nenamietal. Rozohnil sa až po tom, ako sa dozvedel, že Artur dal mnoho vecí vyviezť na skládku a dom pripravil na predaj. „Toto sa mi naozaj nepáči. Iveta rozhodne nechcela, aby ten dom niekedy predal,“ hnevá sa Rychtář.

Artur zdedil dom po mame, ale bývať v ňom nechce. 8 fotografií v galérii Artur zdedil dom po mame, ale bývať v ňom nechce. Zdroj: Blesk

Otrávili aj otca?

Po pohrebe bývalého českého premiéra Stanislava Grossa, o ktorého sa do posledných minút obetavo starala manželka Šárka, prenikli na verejnosť ďalšie konšpirácie. Známy rodiny totiž tvrdí, že ktosi otrávil nielen bývalého politika, ale aj jeho otca, čím oživil predchádzajúce dohady. Rovnakú chorobu totiž diagnostikovali aj otcovi Stanislava Grossa o dva mesiace skôr. Preukázať, či je to pravda, by mohla len súdna pitva, a tú rodina odmietla, podobne ako odmieta vdova celé podozrenie. Takže oficiálne platí, že najmladší český premiér skonal na zákernú amyotrofickú laterálnu sklerózu.

Najmladší premiér v histórii Česka zomrel, jeho otec s chorobou bojuje. 8 fotografií v galérii Najmladší premiér v histórii Česka zomrel, jeho otec s chorobou bojuje. Zdroj: Profimedia.sk

Tajil dar

Pred jednodňovou návštevou prezidenta Miloša Zemana vo Vatikáne sa hovorilo aj o daroch, ktoré vezie Svätému Otcovi. Známe boli soška pražského Jezuliatka i tridsaťčlenný spevácky zbor z gymnázia na Velehrade, záhadou zostal len osobný dar prezidenta, ktorý riaditeľ hradného protokolu opísal v hádanke. Nakoniec sa z neho vykľulo päť aktoviek, z toho štyri v liturgických farbách.

© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×