Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Krásna Jana Šulcová: Takto ju zničili neverný chlap a alkohol

07.08.2012 (32/2012) Jana Šulcová (65) známa z komédie S tebou mě baví svět si v živote prešla peklom. Na dno ju dostal manžel Oldřich Vízner.
Krásna Jana Šulcová: Takto ju zničili neverný chlap a alkohol
5 fotografií v galérii
Česká herečka po rokoch priznala problémy s alkoholom, ktorý z krásnej ženy urobil takmer...
Autor fotografie: Archív, NOVA, BLESK

Znie priam neuveriteľne, že sa krásna a skvelá herečka takmer zničila kvôli jedinému chlapovi. „Prešla som si oceánom hrôz a zúfalstva,“ priznala nedávno Blesku. „Chlap, to bola vždy moja brzda vrátane otca,“ dodáva.

Dvadsať rokov bola šťastne vydatá, mala dve deti a išla z fi lmu do fi lmu. Potom však začal mať jej manžel psychické problémy, ktoré si liečil neverami. Bolo to vraj hrozné, ale kvôli rodine vydržala až do roku 1988, keď udalosti prekročili únosnú mieru. Vízner si vtedy začal s Evelyn Steimarovou, expartnerkou Karla Gotta a Bolka Polívku.

„Začalo sa o tom písať, stal sa z toho verejný škandál,“ spomína herečka. „Päť rokov som preto nejazdila metrom, neobjavovala sa na verejnosti, bála som sa ľudí,“ hovorí.

Psychicky bola na dne. Lekári jej predpísali antidepresíva, ona si naordinovala víno. „Piť, keď ste psychicky na dne, je to najhoršie, čo môže byť. To vám stačí málo a je s vami koniec.“

Vie, o čom hovorí. Závislosť od liekov a alkoholu spôsobila herečke ochorenie pankreasu a štítnej žľazy. Preto dala po roku 1992 po 23 sezónach výpoveď v Městských divadlech pražských. Po troch rokoch beznádeje ju zachránil Karel Heřmánek angažmánom v Divadle Bez zábradlí.

1361701:gallery:true:true:true

Vďaka obľúbenej komédii si ju pamätajú aj slovenskí diváci.

„Bola som rada, potrebovala som hrať,“ hovorí vďačne herečka. Pankreas jej operovali, vraj je v poriadku, ale štítna žľaza jej dala zabrať: puchla, bola naliata vodou a musela absolvovať ťažkú operáciu oka. Síce ešte stále fajčí, ale už 16 rokov nevie, ako chutí alkohol. Našťastie sa znovu postavila na nohy a našla životnú radosť. Škoda, že to všetko vôbec musela absolvovať. Toľko trápenia kvôli jednému chlapovi? Žiaden za to nestojí!

© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×