Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Krainová: Prečo sa s ňou kamarát Saša Jány nerozpráva?

02.05.2012 (18/2012) Lukratívnych ponúk má Simona Krainová (39) stále dosť, strata pozície ambasádorky Elite Model Look ju preto nemrzí, strata kamaráta Sašu Jányho áno.
Krainová: Prečo sa s ňou kamarát Saša Jány nerozpráva?
6 fotografií v galérii
„V podstate už len poskytujem taký celebritný servis.“
Autor fotografie: Ivan Pastor

Viete si vyhradiť jeden deň raz za čas sama pre seba?

No, poldňa by šlo. Je pravda, že mi dni veľmi rýchlo utekajú, a bolo by fajn, keby mali viac ako 24 hodín. Hlavne noc by mohla byť o pár hodín dlhšia. Som však zástancom toho, že mamičky by zo seba nemali robiť také tie buchty za sporákom. Mali by ste sa sebe páčiť. To nie je o tom, či vás ocení váš muž, ale o tom, ako sa cítite.

Ako sa teda cíti ešte relatívne čerstvá mamička?

Samozrejme, prvých pár týždňov nemáte chuť niečo meniť, keď vám tečie mlieko z pŕs a ste unavená. Je však dobré postupne sa dať dohromady a nájsť si na seba čas. Treba byť zdravo sebecká. Dieťa je pre mňa prioritou, no unavená a nervózna matka je preň omnoho horšia než odpočinutá žena, ktorá občas zájde do kina či kozmetického salónu.

Keď sa povedalo Elite Model Look, predstavila som si vás a Sašu Jányho, no vaše cesty sa rozišli. Čo sa stalo?

Dostala som ponuku, s ktorou som nebola spokojná. So Sašom sme sa nedohodli, pretože chcel projekt spojiť okrem mňa ešte s inou osobnosťou. Čo pre mňa z profesijného hľadiska nebola zaujímavá vec. Každý sme na to mali iný názor a nedohodli sme sa. Sašu sa to asi veľmi dotklo, pretože ja som len povedala svoj názor na koncept, ktorý vymyslel, a od neho mi prišla tri dni pred Vianocami výpoveď bez udania dôvodu. Som hrdá, tak som ju podpísala. Odvtedy o ňom nič neviem, raz sme sa stretli a ani ma nepozdravil.

Smutné.

Keďže to bol môj svedok na svadbe, mne veľmi blízky človek, zasiahlo ma to. Možno som si robila ilúzie o tom, že je to priateľstvo. Nezhodli sme sa, ale to neznamená, že by sme sa mali k sebe takto správať. Pre mňa bolo veľké prekvapenie, že sa tak zachoval. V mojich očiach to bol veľmi inteligentný človek na úrovni a som z toho sklamaná.

Takže ste sa nepohádali?

Vôbec. Možno to bolo iba nedorozumenie. Ja som otehotnela, mám dieťa a zrejme som jeho signálom nevenovala veľkú pozornosť, pretože mám svoju novú rodinu a iné priority. A možno je to tým, že sme si to nevysvetlili. Keď si priatelia dlho niečo nepovedia, zametú to pod koberec a nechajú to vykvasiť. No a potom zistia, že už nemajú čas ani chuť niečo si hovoriť. Dopadlo to hlúpo, nikdy som netušila, že by som o Sašu prišla. Mne neprekáža strata Elite, ja nie som „rýchlokvaska“, ktorá by profesijne vyrástla v Elite. Dnes mám rovnako dobré, dokonca kvalitnejšie ponuky, mám novú agentúru, nového manažéra. Mne je skôr ľúto, že som stratila Sašu ako človeka.

Čiže modelingu sa stále venujete.

Robím fotenia, reklamy, dostala som ponuku zahrať si vo francúzskom filme, ktorý by sa mal začať natáčať v júni. Všetko zvažujem, pretože na prvom mieste je u mňa Max. Nechcem zanedbať niečo, čo by som neskôr ľutovala. Rastie veľmi rýchlo a mne je ľúto každého strateného dňa bez neho. Pretože vidím pokroky, ktoré urobí za deň, a mrzí ma, keď pri tom nie som. Možno to vyznie hlúpo, ale u ženskej, ktorá má skoro 40 a za sebou 25-ročnú kariéru, je to podľa mňa normálne. Za tie roky som zarobila dosť peňazí a mám aj niečo nasporené, takže si môžem dovoliť ten luxus starať sa o syna a nepremýšľať nad tým, či budem mať na budúci mesiac na Sunar. Chcela by som našu rodinu rozšíriť, keby to šlo, pretože viem, že o päť rokov to už neurobím. Hlavne v mojom veku to buď urobím hneď, alebo nikdy. (Medzičasom modelka potvrdila médiám druhé tehotenstvo – pozn. red.)

Na čom v súčasnosti pracujete?

Moja agentúra mi stále dáva nejaké ponuky. No keby aj neboli, nezrútim sa z toho a nebudem si šklbať vlasy. Nie som typ modelky, ktorá sa nevie zmieriť so svojím odchodom. Najhoršie sú tie, čo čakajú na ten posledný telefonát. Ja už naň nečakám, ten už mám dávno za sebou! Taká tá ozajstná práca modelky sa pre mňa dávno skončila. Toto už je v podstate taký celebritný servis, ktorý poskytujem, a som rada, že si tým môžem zarobiť a že moje meno tu ešte má nejakú hodnotu.

Keď ste začínali v modelingu, boli modelky chudšie, krajšie, zakríknutejšie? Aké?

Na začiatku 90. rokov boli modelky ženské. Boli to krásne zmyselné ženy ako Cindy Crawford, Linda Evangelista, Christy Turlington, Tatjana Patitz, ktoré sú dodnes uznávanými kráskami. Aj v štyridsiatke alebo štyridsaťpäťke po dvoch deťoch vyzerajú podľa mňa famózne. V čase, keď som začínala, chodili po móle ženy, ktoré mali osobnosť, charizmu.

Dnes je to skôr o oblečení?

Návrhári chcú potlačiť osobnosť modelky a dávajú prednosť modelom, aby sa z nich nestrhávala pozornosť. Myslím si, že je to klišé, nezmysel, pretože čo iné ako osobnosť modelky by malo predávať tovar a vyvolať obdiv? Dnes sú modelky veľmi chudé, mŕtvolné. Nájdu sa medzi nimi však i krásne ženy ako Gisele Bündchen, Karolína Kurková.

No tie už tiež nemajú 15 rokov...

Jasné, ale tie nové modelky... Ja som z toho veľmi rozpačitá. Ako ambasádorka jednej z tých súťaží som bola veľmi prekvapená negatívnymi reakciami verejnosti. Ja som stála za tým, že sa tie dievčatá naozaj zdravo stravujú a netrpia anorexiou, no reakcie ľudí boli také búrlivé, že na tom niečo asi bude. Keď si vyberiete extrémne chudé dievča na obálku časopisu, tak tým inšpirujete všetky úbohé dievčatá, ktoré nemajú možnosť takto vyzerať, na tom, aby trpeli bulímiou alebo anorexiou. Nemyslím si, že je úplne správne ukazovať svetu toto ako trend a idol krásy. Mne sa páči Monica Bellucci, Marilyn Monroe, ktorá mala tisíc ton celulitídy a bola božská! Muži si v tej dobe nikdy nemysleli, že je tlstá. Veľa ľudí mi hovorí, že dnešné dievčatá sú veľmi chudé a vyzerajú hrozne.

 

 

Váš manžel Karel pochádza zo šiestich súrodencov. Poznáte ich všetkých?

Áno. Teda takto – keby ste sa ma teraz spýtali na mená, tak neviem...

Jakub je svetoznámy rybár.

Urobil úžasnú kariéru, ja som z neho úplne vedľa. Jakub je hrozne skromný, inteligentný chalan, ktorý je nesmierne zapázapálený pre svoju prácu. Podľa mňa to je Indiana Jones, nemá žiadny pud sebazáchovy. Niekedy nám doma rozpráva príbehy o tom, ako vycestuje na Amazonku úplne sám. Nemá so sebou ani telefón, GPS, nič. Proste tam loví ryby uprostred rieky, kde sú pijavice, hady, a on si to užíva! Karel vraví, že je taký od narodenia, už ako malý chytal ryby.

A takýto dobrodruh je ženatý?

Má priateľku, no vraj už bola niekoľkokrát s ním, takže klobúk dole. Mne Karel povedal asi dvakrát, že pôjde s ním, tak som mu to zatrhla. Veď má rodinu, dieťa a ja chcem, aby sa mi vrátil. Na toto človek potrebuje veľa odvahy.

Stojí váš manžel o popularitu po vašom boku?

Vôbec. On sa úplne vyhýba medializácii. Na Karlovi sa mi páči aj to, že rešpektuje moju prácu, ale do médií sa netlačí, nepredáva sa. Tisíckrát už odmietol rozhovory a spoločné fotenia. Robí si svoju prácu, rešpektuje tú moju, ale vôbec sa mi do toho nemieša. On je typický biznismen. Pozná to však aj z druhej strany, keďže bol šéfredaktorom Blesku (najväčšieho českého bulvárneho denníka, pozn. red.) a pracuje pre veľké mediálne skupiny. Vie, ako to funguje, aj preto, keď sa o mne niečo zlé píše, berie to s rezervou.

Aký je Karel otec?

Je to úžasný chlap aj otec. Ja sa starám o Maxíka od rána do večera, kŕmim ho, prebaľujem, chcem byť matkou na plný úväzok. Vtom sa otvoria dvere, príde Karel, Maxík ma pustí, všetko nechá tak a uteká za tatinkom. Láskyplne ho objíme a nechce sa ho pustiť. To je tá nespravodlivosť, ktorú pozná asi každá matka. Asi je preňho taký vzácny.

To vie naštvať, čo?

Hovorím si, že je to tým, že ho tak často nevidí, lebo inak by mi rupli nervy. Hrajú sa spolu, Karel mi pomáha a najmä psychicky ma podporuje. Je to normálny chlap, ktorý chodí do práce, zarába a ja nechcem, aby zastával rolu matky. Predsa nebudem nútiť partnera, aby jeden deň kúpal a prebaľoval on, druhý deň ja... No viem, že keď som unavená, potrebujem vypnúť, tak si ho vezme a venuje sa mu. On je taký dobrosrdečný a milý, myslím si, že Maxík má jeho povahu, to mi stačí. Musím si zaklopať, ale zatiaľ je to bezproblémové, komické dieťa, ktoré mi dáva veľa lásky a radosti. Hovorím si, že keby som ho mala s niekým iným, tak by sa tak nevydaril.

Nebudí v noci Max manžela?

Niektoré kamarátky mi hovorili, že odkedy majú dieťa, spia s mužom v oddelených spálňach. Manžel chodí do práce, tak aby sa vyspal. Mne to pripadá ako absolútne sci-fi . Keď sa dvaja ľudia rozhodnú mať spolu dieťa, sú partneri a mali by v tom byť spolu. Napriek tomu som Karlovi navrhovala, keď sme mali také zúfalé noci, že sme spali dve hodiny, aby šiel do druhej spálne a vyspal sa, že ja to zvládnem. Jemu by však ani za nič nenapadlo opustiť ma! To sú také maličkosti, ktoré sú pre mňa veľmi podstatné.

No a úplný koniec je, keď manžel skončí vo vedľajšej izbe a dieťa v posteli zaujme jeho miesto...

Presne tak! A poznám takýchto žien dosť! Hovoria mi – ja viem, že malý má už päť rokov a tri bodky. To už sa pýtate, kam sa vytráca partnerský život, vzťah, sex a všetko ostatné.

© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×